içinde

Doktor baba kız aynı acil serviste !

doktor baba kız
doktor baba kız
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

İstinye Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan 25 yaşındaki Fatma Erdoğan, babası Birol Erdoğan’ın da görev yaptığı Servergazi Devlet Hastanesi Acil Servisine atandı.

Fatma Erdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada babasıyla aynı yerde görev yapmanın gurur verici olduğunu söyledi.

“Önümde babam gibi bir idolüm vardı”


Mesleğe babası ile aynı hastanede görev yaparak başlamasının kendisini motive ettiğini belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

“Çocukluğumdan beri en büyük hayalim hekim olmaktı. Önümde babam gibi bir idolüm vardı. Onu gördükçe çok çalıştım ve şu anda babamla aynı hastanede görev yapıyorum. Tabii babamın tecrübelerinden mümkün olduğunca faydalanmaya çalışıyorum. Herhangi bir durumla karşılaştığımda babam hemen yardımıma koşuyor, neler yapmam gerektiği konusunda bilgiler veriyor. Sevdiğim mesleği yapmanın ve bu mesleği babamla birlikte yapmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum. İnşallah uzun yıllar birlikte görev yaparız.”

Fatma Erdoğan

Baba Erdoğan ise 27 yıldır sağlık sektöründe çalıştığını 4 yıldır da kızının atandığı hastanede bulunduğunu dile getirerek

“Kızım bu yıl okulunu bitirdi ve bakanlığın ataması ile burada göreve başladı. Elimizde büyüdü, şimdi aynı mesleği yapıyoruz. Aynı yerde çalıştığımızı öğrenen hastalar ya da diğer sağlık çalışanları olayı ilk duyduklarında biraz şaşırıyor. Sonra ne güzel baba kız aynı yerde çalışıyorsunuz diye güzel tepkiler veriyorlar.”

Birol Erdoğan

dedi.

“Aramızda usta-çırak ilişkisi var”


Erdoğan kızıyla gurur duyduğunu anlatarak,

“Hastanede baba kız ilişkisini bir kenara bırakarak usta çırak ilişkisi içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kızımın meslek seçimi konusunda herhangi bir yönlendirme yapmadım ama tabii beni gördükçe doktor olma hayali kurmuş. İyi ki de hayal kurmuş. Şimdi birlikte çalışmanın gururunu yaşıyoruz. Herkese nasip olmaz böyle bir duygu. Neler yapması gerektiğini, hastaların durumuna göre hangi tedaviyi uygulaması gerektiğini söylüyorum. Kızıma meslek hayatında başarılar diliyorum.”

Birol Erdoğan

diye konuştu.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

MedicaUroSIM

Kadavra Sorununu Gideren Tıp Gelişmesine Ödül !

resmi gazete

Bugün Resmi Gazete’de Atama Kararları