içinde

AğlamakAğlamak

İddia’ya Göre Hastanenin Yanlışı Hemşire Selin Kurul’u Yatalak Bıraktı !

İddia'ya Göre Hastanenin Yanlışı Hemşire Selin Kurul'u Yatalak Bıraktı !
İddia'ya Göre Hastanenin Yanlışı Hemşire Selin Kurul'u Yatalak Bıraktı !
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Özel bir hastanede anestezi uzmanı olmadan operasyona alındığı iddia edilen Hemşire Selin Kurul (36), gelişen komplikasyon nedeniyle yatağa bağımlı hale geldi.

Selin Kurul, 20 Aralık 2023’te çalıştığı özel hastanede 15 dakika süren bir operasyon geçirdi. Operasyona iddiaya göre anestezi uzmanı değil, anestezi teknikeri girdi ve anestezi işlemi sırasında anaflaktik şok gelişti.

Durum fark edilmeyince kalbi duran Kurul, beş dakikalık kalp masajıyla hayat döndürüldü ama oksijensizliğe bağlı yaygın beyin hasarı oluştu. Yatağa bağımlı hale gelen Kurul, iki kez de enfeksiyon nedeniyle farklı hastanelerde tedavi gördü.

Selin Kurul’un eşi Sabri Kurul, adli sürecin devam ettiğini belirterek “Kimse arayıp da bir geçmiş olsun demedi. SGK’dan çıkışını yapmadıkları için, malülen emekli olabilmesi için rapor almama rağmen malûlen emekli olamıyor. Maaş ödenmiyor. Raporlu görünmediği için SGK’dan raporlu parası alınamıyor. Biz hastanenin ihmalinin üzerine bir de bunlarla boğuşuyoruz” dedi. Eşini sağlığına kavuşturmak için büyük çaba harcayan Kurul, tedavi giderleri için destek bekliyor.

Kaynak: Milliyet

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

recep Ataka

Fatsa Devlet Hastanesi Radyoloji Teknisyeni Recep Ataka Vefat Etti !

Depremden 15 Ay Sonra Sağlık Çalışanı Arzu Şirikçi Bulundu..

Depremden 15 Ay Sonra Sağlık Çalışanı Arzu Şirikçi Bulundu..