içinde

AğlamakAğlamak

Depremden 15 Ay Sonra Sağlık Çalışanı Arzu Şirikçi Bulundu..

Depremden 15 Ay Sonra Sağlık Çalışanı Arzu Şirikçi Bulundu..
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin ardından 15 ay boyunca kayıp olan sağlık çalışanı Arzu Şirikçi’nin cesedi sonunda bulundu.

Depremin vurduğu Onikişubat İlçesi Tekerek Mahallesi’nde hayatını kaybeden 54 yaşındaki Arzu Şirikçi’nin cesedi, Dulkadiroğlu ilçesi Dereli Mahallesi mezarlığında başka bir aile tarafından yanlışlıkla toprağa verilmişti. Ancak yapılan DNA testi ve fotoğraflar sayesinde Arzu Şirikçi’nin kimliği tespit edildi ve mezarı açılarak doğru yere defnedildi.

Şirikçi ailesi, depremde kaybettikleri diğer üyeleri Sıddık Şirikçi ve Elif Şirikçi’yi bulmuş ve toprağa vermişti. Ancak Arzu Şirikçi’nin cesedi bulunamamıştı. Ailenin uzun ve çaba dolu arayışları sonucunda, Arzu Şirikçi’nin yanlışlıkla başka bir aile tarafından defnedildiği ortaya çıktı.Arzu Şirikçi’nin kardeşi İsmail Tekardıç, yaşadıkları süreci şu sözlerle anlattı:

“Deprem esnasında umutla bekledik. Eniştem ve yeğenimi bulduk ancak kız kardeşim Arzu Şirikçi’yi çıkaramadık. Savcılığa başvurduk ve uzun bir sürecin ardından Arzu’nun mezarının yanlışlıkla açıldığını ve kimliğinin tespit edildiğini öğrendik. 15 ayın sonunda kız kardeşimize kavuştuk.”

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

İddia'ya Göre Hastanenin Yanlışı Hemşire Selin Kurul'u Yatalak Bıraktı !

İddia’ya Göre Hastanenin Yanlışı Hemşire Selin Kurul’u Yatalak Bıraktı !

Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü personeli İsmail Emre Çiçek Vefat Etti !

Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü personeli İsmail Emre Çiçek Vefat Etti !