içinde

AMAN ALLAH'IMAMAN ALLAH'IM

Konya’da Doktor para karşılığı İlaç reçete ediyormuş !

Konya'da Doktor para karşılığı İlaç reçete ediyormuş !
Konya'da Doktor para karşılığı İlaç reçete ediyormuş !
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Konya’da polisin psikiyatri uzmanı doktor F.K.’nin, özel kliniğinde para karşılığı uyuşturucu özelliği taşıyan hap reçete ettiği bilgisi üzerine başlatılan soruşturma kapsamında düzenlediği operasyonda 51 kişi gözaltına alındı.

F.K. ile reçeteyle aldıkları hapların ticaretini yaptıkları iddiasıyla 35 şüpheli tutuklandı. Öte yandan psikiyatri uzmanının özel kliniğinin de kapatıldığı öğrenildi. Ayrıca doktora para karşılığı reçete yazdırmak isteyenlerin WhatsApp yazışmaları da ortaya çıktı.

Konya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, psikiyatri uzmanı doktor F.K.’nin, İhsaniye Mahallesi’ndeki özel kliniğinde, çoğunluğu uyuşturucu bağımlısı kişilere para karşılığı uyuşturucu özelliği taşıyan hap reçete ettiği bilgisine ulaştı. Şüphelilerin, reçeteyle temin ettikleri hapları kullandığı ve ticaretini yaptığını saptandı. Polis, teknik ve fiziki takibin ardından Konya, Karaman, Antalya ve Ankara’da daha önce belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

Yapılan baskınlarda, aralarında doktor F.K.’nin de bulunduğu 51 kişi gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda da 178 gram sentetik kannabinoid, 80 gram metamfetamin, 2 bin 586 uyuşturucu hap ve 3 hassas terazi ele geçirildi.

36 KİŞİ TUTUKLANDI! ARALARINDA PSİKİYATRİ UZMANI DA VAR
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden, aralarında doktor F.K.’nin de bulunduğu 36 kişi tutuklandı, 15 kişi de adli kontrol kararıyla serbest kaldı.Soruşturma süresince de Valilik tarafından F.K.’nin özel kliniğinin kapatıldığı belirtildi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

112acilfm sağlık bakanlığı haber

116.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası Münhal Kadrolar yayımlandı !

resmi gazete haber 112 acil fm

Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ