içinde

O da NeO da Ne

Ankara’nın O Büyük Soruşturmasında Ev hapsinden ambulansla kaçtı !

Ayhan Bora Kaplan soruşturması
Ayhan Bora Kaplan soruşturması
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasının ‘gizli tanığı’ olduğu belirtilen Serdar Sertçelik’in ev hapsinden ambulansla kaçtığı, sonrasında yurt dışına çıktığı belirtildi.

Ayhan Bora Kaplan suç örgütünün 2 numarası olduğu iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra M7 koduyla gizli tanık yapılan, elektronik kelepçeli olmasına rağmen Ece Ronay ile birlikte gittiği bir restoranda silahla yaralanan Serdar Sertçelik, yurt dışına firar etmişti. Serdar Sertçelik’in elektronik kelepçeyle nasıl firar ettiği konusu ise büyük merak uyandırmıştı.

‘KELEPÇE SİNYAL VERMEDİ’
Serdar Sertçelik’in yurt dışına kaçışıyla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Sözcü’den Saygı Öztürk, ev hapsindeyken yurt dışına kaçan Sertçelik’in kaçırılma planıyla ilgili şunları paylaştı:

“Çete içinde yer alan sıradan kişiler bile tutuklanırken, çetenin ikinci adamı olduğu öne sürülen Sertçelik’in tutuklanmaması, elektronik kelepçe takılıp ev hapsine çarptırılması, örgüt içinde bu kişinin gizli tanık olduğu şüphesini yarattı. Ev hapsinde olmasına rağmen defalarca evden ayrıldığı saptanan Serdar Sertçelik, 20 Kasım’da gece bir kız arkadaşıyla çorbacıya gittiği, evden ayrılmasına rağmen kelepçenin sinyal vermemesi de dikkat çekti.

‘AMBULANS AYARLANDI’
Serdar Sertçelik’in 27 Kasım’da kaçırılması planlandı. Çorbacıda bulunduğu sırada ayağından vurulan ve bu yüzden bacağı alçıya alınan Sertçelik’e, sanki hastaneye götürülüyormuş süsü vermek için önce ambulans ayarlandı. Elektronik kelepçe evden 100 metre uzaklaşınca sinyal vereceği bilindiği için çıkarıldı. Adalet Bakanlığı Denetimli Serbestlik bölümünün uyarısı üzerine eve giden karakolda görevli polis, Sertçelik’in evde olmadığını belirledi ve durum Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bildirdi.”

EMNİYET’TE ‘AYHAN BORA KAPLAN’ DEPREMİ
Kendisini dosyanın gizli tanığı olduğunu belirten Sertçelik, Erk Acarer’in yayınında dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün AKP’ye kumpas kurduğunu öne süren Sertçelik, bu iddialarla ilgili Emniyet mensuplarıyla yaptığı görüşmelerin tümünü yayınlayacağını söylemişti.

Sertçelik, ifadesine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan, eski Adalet Bakanları Bekir Bozdağ ve Abdülhamit Gül, AKP Milletvekili Mücahit Aslan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ve Sadık Soylu’nun isimlerini gizli tanık ifadesine eklemesini istediklerini belirterek ses kayıtlarıyla sosyal medyada paylaşmıştı.

Kayıtlarda, polis müdürü Ş.D.’nin Serdar Sertçelik’e “Bize Temiz Eller Operasyonu’nu sizin ellerinizle başlattığınız haberini verdiler. Oradan pay biç sen. MHP ile ilgili de patlat, geç” dediği yansımıştı.

Yaşananların ardından Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Organize Şube’den sorumlu Müdür Yardımcısı M.Ç., Organize Şube Müdürü K.G.Ö. ile Şube Müdür Yardımcısı Ş.D. İçişleri Bakanlığı tarafından haklarında idari soruşturma başlatıp açığa alınmıştı.

Ankara Cumhuriyet Savcılığı da yayınlarla ilgili soruşturma başlatmıştı.

BEKİR BOZDAĞ İLE İLGİLİ SES KAYITLARINI DA YAYINLAMIŞTI
Gizli tanık Serdar Sertçelik, Ankara Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Ş.D. ile gerçekleştirdiğini iddia ettiği telefon görüşmesinin de ses kaydını yayınlamıştı.

Serdar Sertçelik: Orada da karşıda Mücahit Aslan var. Bu tarafta Bekir Bozdağ var. Şimdi ben bunu söylediğimde ben iyice kötüye gitmeyeyim müdürüm.

Ş.D.: Bu iki. İki konu ile ilgili söylüyorum, iki konuyla ilgili görüşeceğim ben. Gerek yok istersen sana söyleyeyim. Söylemeyeceğine söylicem. Açık ve et söyleyeyim. Bekir Bozdağ ile ilgili bir şey demiyorum. Muhtemelen söyle derler. O ayrı bir konu. Ama bu diğer konuyla ilgili tabi bakmak lazım.”

Ş.D.: Bu söylediğin iki isim vardı ya bahsetmiştin.

Serdar Sertçelik: Şey mi müdürüm.

Ş.D.: Tamam tekrar telaffuz etmiyorum yani. Hani 2 konu vardı ya farklı farklı isimler vardı.

Serdar Sertçelik: Evet evet müdürüm. Ankara Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Ş.D.: Onlarla ilgili ben gerekli yerlerle görüştüm. Gerekli yerlerle görüştüler. İsimini isimleri geçsin sıkıntı yok.

Serdar Sertçelik: Onları söyleyebiliyoruz yani müdürüm.

Ş.D.: Yani söyleyeceksin mecburen.

Serdar Sertçelik: Bu daha önce 2 olayla ilgili konuştuğumuz olayla ilgili geçen isimler ikisinde de mi müdürüm?

Kaynak: veryansintv.com

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

hemşire para

Kamu personeli zorunlu haller dışında fazla mesai ve nöbet ücreti alacak şekilde çalıştırılmayacak !

Kadın Doğum Uzmanı Doç. Dr. Nazlı Topfedaisi Özkan

EN ZOR AMELİYATLAR BU YÖNTEMLERLE İZSİZ GERÇEKLEŞTİRİLİYOR!