içinde

O da NeO da Ne

Sendika: Sakarya 112’de Zulüm ve Ayrımcılık !

Sakarya basınını olay yerinde sürekli hedef yapan 112 acil çalışanları bir kez daha gazeteciler hedef yaptı haberleri yapılmakta..
Sakarya basınını olay yerinde sürekli hedef yapan 112 acil çalışanları bir kez daha gazeteciler hedef yaptı haberleri yapılmakta..
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Sakarya’da 112 Acil Çağrı Merkezlerine yapılan ziyaretler sırasında çalışanların şikayetlerini dinleyen Türk Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz, İl Sağlık Müdürlüğü’nün şikayet başvurularına kayıtsız kalmasına tepki gösterdi.

Türk Sağlık-Sen Sakarya Şubesi, 112 istasyonlarındaki çalışanların sorunlarını dinleyerek İl Sağlık Müdürlüğü’ne başvurdu ancak şikayetlerin dikkate alınmadığını belirtti.

Türk Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz, 112 çalışanlarının sesi olabilmek için bir basın açıklaması yaparak durumu kamuoyuna duyurdu. Korkmaz, yaklaşık bir aydır süren şikayetlerin dikkate alınmadığını vurgulayarak, “Zulüm ve ayrımcılık daha da arttı” dedi.

Türk Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz’ın basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Türk Sağlık-Sen olarak 112 istasyonlarında çalışan arkadaşlarımızı ziyaretlerimizde, çalışma koşulları ve düzeni ile ilgili yaşadıkları sıkıntıları ve adaletsizlikleri dile getirdiler. Biz de çalışanların sesi olarak İl Sağlık Müdürlüğü’ne başvuruda bulunarak çözüm istedik. Haksızlıkların sonlandırılmasını talep ettik. Ancak aradan geçen bir aylık sürede haksızlık ve adaletsizliklerin çözülmediğini, aksine zulüm ve ayrımcılığın daha da arttığını görüyoruz.

112 istasyonlarından sağlık problemleri veya hizmet verme ile ilgili sıkıntıları olmamasına rağmen, bazı çalışanlar keyfi olarak başka yerlere görevlendiriliyor. Bu kişilerin yerine talepleri olmadan geçici olarak başka çalışanlar atanıyor. Kadro eksikliği ve hizmet yürütme sorunlarına rağmen, işini layıkıyla yapan çalışanlara neden zulmedildiğini anlayamıyoruz.

Birilerine diyet mi ödüyor, devletin hizmeti yerine başkalarının emir ve talimatlarını mı alıyorsunuz? Devletin görevi yerine kimlerin isteği sizin için daha muteberdir ki bu işlere kalkışıyorsunuz? Ayrıca, 112 istasyonlarında fedakarca görev yapan çalışanlara kötü muamelede bulunan idareciler hakkında yapılan şikayetler neden kulak arkası ediliyor? Başvurular neden sümen altına gönderiliyor ve gereği yapılmıyor?

Buradan İl Sağlık Müdürümüze sesleniyoruz ve 112 çalışanlarına yapılanlara karşı gerekli müdahaleyi yapmasını bekliyoruz. Bu sorunlar kendisine iletilmeden, daha alt kademedeki bazı bürokratlar eliyle görmezden geliniyor. Sakarya’nın sağlık hizmetlerinde kalitenin daha da yüksek olması için çalışanların meselelerine öncelikle el atın. Sivil toplumu dinleyin, çalışanların feryadını duyun.”

Türk Sağlık-Sen Sakarya Şubesi, İl Sağlık Müdürlüğü’nün çalışanların şikayetlerine duyarsız kalmasına karşı tepkisini dile getirerek, müdahalenin ve çözümlerin bir an önce hayata geçirilmesi çağrısında bulundu.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bornova Onkoloji Merkezi

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Personeli Mobbing’den Bıktı !

Paramedik Boy-Kilo Şartı Kalktı mı,paramedik boy şartı,paramedik kilo şartı,

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden Sağlık Personeli Alım İlanı !