içinde

AMAN ALLAH'IMAMAN ALLAH'IM

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Personeli Mobbing’den Bıktı !

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bornova Onkoloji Merkezi
Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bornova Onkoloji Merkezi
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi personeli, yaşanan haksız mevki yükseltmeleri, siyasi bağlantılılara özel personel, mobbing ve görev tanımı değişiklikleri nedeniyle isyan etti: Müfettiş talep ediyoruz!

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanları, hastanede yaşandığını dile getirdikleri haksızlıklar nedeniyle isyan etti. Kimliklerinin gizli tutulmasını isteyen bazı personeller, hastane içerisinde siyasi bağlantılı kişilerin haksız bir şekilde yükseltildiğini, yine aynı sebebe bağlı olarak baskıya uğradıklarını, bir siyasi partinin mensuplarının randevu almadan tedaviye alındığını ve bu gruptan kişilere, özel hastane ekibi oluşturulduğunu aktardı. “Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne acil müfettiş istiyoruz” diyerek İl Sağlık Müdürlüğü’ne seslenen personeller, “Bizler yalan söylemiyoruz. Hastaneyi 1 saat inceleme altına aldıklarında, müfettişleri dahi şaşırtacak tuhaf bulgularla karşılaşacaklar” diye konuştu.

Son Mühür’e konuşan personeller şu bilgileri paylaştı, “Bizim görev tanımlarımız var. Görev tanımı temizlik personeli olan, görev tanımı klinik destek olan, görev tanımı hasta taşıma olan kişiler temizlikten sorumlu şef ya da morgda çalışmaya başladı. Yönetmeliğe aykırı şekilde yer değiştirmeler, yükseltmeler ve katlanılmaz bir mobbing var. Mobbingin nedeni, usulsüz yer değişikliklerinin dışarıda duyulmaması arzusu ile yapıldığını söyleyebiliriz. Yönetime 20 kişilik bir personel verildi. Bu kişiler sadece, bir siyasi partiden gelen hastalarla ilgileniyorlar. Resmen onlara özel hizmette bulunuyorlar. Aynı personel grubu siyasi parti bağlantılı hasta gelmediği dönemlerdeyse asla mesai yapmadan, hastanede vakit geçiriyorlar. Mesela temizlik şefi kendi kendisini gece vardiyasına yazdırıyor ancak bu şahıs, geceleri sadece uyumaya geliyor. Hastane yönetimi ise bu yaşananlar karşısında sessiz kalmayı tercih ediyor. Siyasi bağlantılar ne derse onu uyguluyorlar. Biz üniversite mezunuyuz ancak bazı şeflerin okuma yazması yok. Bizler bu şartlar altında psikolojik sorunlar yaşamaya başladık ve acil bir şekilde bu hastanenin bir müfettiş tarafından incelenmesini istiyoruz.”

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Kocaeli Özel Prime Hastanesi'nden 112Acil Ambulans Vakasına Yakışıksız Muamele !

Özel Hastane 112 Vakalarını Kabul Etmediğini Reddederek 112 Acil Personelinden Şikayetçi olmuş..

Sakarya basınını olay yerinde sürekli hedef yapan 112 acil çalışanları bir kez daha gazeteciler hedef yaptı haberleri yapılmakta..

Sendika: Sakarya 112’de Zulüm ve Ayrımcılık !