içinde

22 Aralık Paramedikler Gününüz Kutlu Olsun !

Paramedik Boy-Kilo Şartı Kalktı mı,paramedik boy şartı,paramedik kilo şartı,
Paramedik Boy-Kilo Şartı Kalktı mı,paramedik boy şartı,paramedik kilo şartı,
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Sağlık Personelinin Sesi 112AcilFm Olarak acil sağlık sisteminin yapı taşlarından olan Paramedik meslek mensuplarımızın günlerini Kutlarız.

Tek bir gün ve tek bir meslek olmaktan ziyade 112AcilFm olarak her gün her an acil sağlık mensuplarımızın yüksek tonda sesi olabilmek adına sizlerin hep yanınızdayız.

İçerik Başlıklarımız

22 Aralık Paramedikler Gününüz Kutlu Olsun

Değerli 22 Aralık Paramedik Günü münasepetiyle Paramedik çalışanlarımız ve tüm ekip arkadaşlarımıza kolaylıklar dileriz..

Paramedik adayları öğrenci kardeşlerimize de Allah zihin açıklığı versin diyerek iyi dileklerimizi sunuyoruz.. #112AcilFm

Peki Günün anlamına yakışır olarak

Paramedik nedir?

Basitçe anlatmak gerekirse;

Paramedik resmi adıyla Ambulans ve Acil Bakım Teknikeri )acil tıp hizmetlerinde, yaşam zincirinin anahtarı olarak tanımlanan ve Hastane Öncesi Acil Bakımın en önemli parçasını oluşturan; genellikle kritik durumdaki hastaya ya da yaralıya ilk anda müdahale eden sağlık profesyonelidir.

Türkiye’de paramedik mesleği, mesleki enflasyonun en çok yaşandığı bölümlerin başında gelmektedir.

Paramediklerin görevi; Hasta veya yaralının durumunu değerlendirmek. Hasta veya yaralının durumuna göre olay yerinde uygun tedaviye başlamak (Oksijen tedavisi, Pansuman, Entübasyon, CPR, intravenöz, intreosseoz uygulamalar Vb). Komuta Kontrol Merkezi ile irtibata geçip hasta veya yaralının durumuna göre uygun hastaneleri değerlendirdikten sonra, yine seyir halinde tedaviye devam ederek Hastayı, hastanenin Acil Servis ekibine yapılan uygulamalar ile teslim etmek.

Paramedikler, Doktorlar dışında, her ülkede farklı olmak üzere çeşitli narkotik ve sedatif ilaçları kullanmak yetkisine sahip tek onaylı kişilerdir.

Daha bir çok mesleki sorumluluğu üzerinde barından Çok ÖNEMLİ MESLEK gruplarındandır.

Paramedik Günü TARİHÇESİ

Paramedikler Günü ilk defa 2005 yılında Ankara’da büyük coşku ve katılımla kutlanmış, Anıtkabir, Sağlık Bakanlığı ve TBMM ziyaretleri yapılmıştır. 2006 Yılında ise, İzmir’de aynı coşku ile kutlanmıştır.

2007 yılında yönetim kurulunun aldığı karar gereği bundan sonra, Paramedikler Günü’nün tüm ülkede kutlanmasına karar verilmiş ve Paramedik Okullarının olduğu iller başta olmak üzere birçok ilde coşku ile kutlanmıştır.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Hasta almaya giden ambulansa ısrarla yol vermedi!

Hem Yaşama Yol Vermedi Hem Israr !

para

Sağlık Bakanlığı Promosyon Anlaşmasına Aydın İl Sağlıkta Katıldı !