içinde

sevdimsevdim

Tıbbi Acil Çağrı Yönetimi Komuta Kontrol Merkezi Eğitici Eğitimi !

Bursa Bölge Eğitim Araştırma Uygulama ve Simülasyon Merkezi
Bursa Bölge Eğitim Araştırma Uygulama ve Simülasyon Merkezi
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Bursa Bölge Eğitim Araştırma Uygulama ve Simülasyon Merkezi’nde düzenlenen ‘Tıbbi Acil Çağrı Yönetimi Komuta Kontrol Merkezi Eğitici Eğitimi‘nin üçüncüsüne, 11 farklı ilin sağlık çalışanları katıldı.

Bursa Bölge Eğitim Araştırma Uygulama ve Simülasyon Merkezi’nde, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim ve Projeler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Tıbbi Acil Çağrı Yönetimi Komuta Kontrol Merkezi Eğitici Eğitimi’nin üçüncüsü gerçekleştirildi.

Bu eğitime, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Düzce, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Sakarya ve Yalova illerinden sağlık çalışanları katıldı.

Eğitimin amacı, Komuta Kontrol Merkezlerinde görevli sağlık personellerine yönelik standart sağlayarak ve 112 ambulanslarının olay yerine ulaşana dek telefon ile ilkyardım uygulamalarının erken başlatılmasını sağlamak için 81 ilde yaygınlaştırılması planlanan eğitimlere eğitimci yetiştirmekti.

Bu çerçevede düzenlenen eğitim, sahadaki sağlık hizmetlerinin etkinliğini artırmayı ve acil durumlara daha hızlı müdahale etmeyi amaçlıyor.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

şaşkın düşünceli sağlık personeli haber 112 acilfm

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları branşında birçok hastanenin kadrosu boş kaldı !

Dr. Kenan Kocabay Tıp biliminde geçen 50 yıl Birikimini Paylaştı !

Dr. Kenan Kocabay Tıp biliminde geçen 50 yıl Birikimini Paylaştı !