içinde

Sağlık kurulu raporu almak isteyen otizmli bireylere öncelik hakkı !

Sağlık kurulu raporu almak isteyen otizmli bireylere öncelik hakkı !
Sağlık kurulu raporu almak isteyen otizmli bireylere öncelik hakkı !
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Seyhan Devlet hastanesi ülke genelinde Sağlık kurulu raporu almak isteyen otizmli bireylere öncelik hakkı tanıyarak bir ilke imza attı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Otizmle Barış Derneği Başkanı Dursun İZGİ;

“Otizmli bireylerin sağlık kurulu raporu almak yada yenilemek istediklerinde randevu tarihinin ileri tarihlere verilmesi sağlık kurulu raporu için poliklinik muayenelerinde bekleme sürelerinin uzaması sağlık kurulu raporu alma işleminin aileler için tam bir işkenceye dönüştüğü”

Dursun İZGİ

ifade etti.

Konu ile ilgili ziyaret ettikleri Başhekim Yardımcısı Uzman Dr. Sevdiye Acele ile Otizmli bireylerin davranış problemleri nedeniyle hayatlarını kolaylaştırmak adına neler yapılabileceği konusunda bir toplantı gerçekleştirdiklerini ve toplantı neticesinde ülke genelinde emsal teşkil edecek otizmli bireylerin rapor alma süreçlerini kolaylaştıracak bir ilke imza atıldığını ifade etti.

Otizm konusuna hakim ve bu konuda çok hassas olan Uzm. Dr. Sevdiye Acele konuya ivedi bir şekilde çözüm getirdi.

Hastaneye başvuran otizmli bireyin ailesinin öncelik hakkının olduğu bir evrakı Başhekim Yardımcısı Uzman Dr. Sevdiye Aceleden alan aile önce kurula sonrada polikliniklerdeki işlemlerini kısa sürede bitirerek otizmli bireyin en kısa sürede hastanede rapor işlemini tamamladığını ifade etti.

Yapılan uygulamadan memnuniyeti dile getiren Dernek Başkanı Dursun İzgi ve yönetim kurulu üyeleri Seyhan Devlet Hastanesi Başhekimi Opr Dr Güney Cem Bülbüloğlu’nu ziyaret ederek konuya duyarlılıklarin dan dolayı teşekkür ettiler. Aynı zamanda Dernek Başkanı Dursun İzgi ve yönetim kurulu üyeleri Derneklerinin yürütme kurulu üyesi olduğu Türkiye Otizm Meclisi adına bu uygulamayı başlatan Başhekim Yardımcısı Uzman Dr. Sevdiye Acele ’ye teşekkür ederek bir plaket takdim ettiler.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Diş Hekimi Gamze AKKUŞ İLGEZDİ

“Hpv Virüsünün Aşısını Ücretli ve Erişimi Zor Kılmak, İktidarın Halkına Ölümü Reva Görmesinden Başka Bir Şey Değil”

Denizli'nin Merkezefendi ilçesi hemşire cinayet

Hülya hemşirenin katili Mahkeme de susma hakkını kullandı !