içinde

O da NeO da Ne

Katil israil saldırısında ambulans kasıtlı olarak vuruluyor !

Ambulans Konvoyu Saldırısına DSÖ ve Fahrettin Koca'dan Cevap !
Ambulans Konvoyu Saldırısına DSÖ ve Fahrettin Koca'dan Cevap !
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Filistin Kızılayı, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah şehrinde dün 2 sağlık çalışanının öldüğü İsrail saldırısında ambulansının kasıtlı olarak vurulduğunu belirtti.

Filistin Kızılayı, sosyal medya hesabından İsrail ordusunun dün Refah’ta bir ambulansı hedef alan ve 2 sağlık çalışanının ölümüyle sonuçlanan saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, “İsrail işgal güçleri, uluslararası koruma altındaki Kızılay amblemini taşımasına rağmen ambulansı kasten bombaladı.” ifadeleri kullanıldı.

Bu saldırıyla İsrail ordusunun 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nde görevi başında öldürdüğü Filistin Kızılayı görevlisi sayısının 19’a yükseldiği kaydedildi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Refah’taki Tel es-Sultan’da bulunan Ebu es-Said Kavşağı’nda yaralı ve ölüleri tahliye etmek için giden bir ambulansa saldırı düzenlediğini, olayda 2 sağlık görevlisinin öldüğünü açıklamıştı.Filistin Kızılayı, dün İsrail ordusunun saldırıları nedeniyle Refah’ın El-Mevasi bölgesinde faaliyet gösteren Kudüs Sahra Hastanesini tahliye ettiğini duyurmuştu.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

resmi gazete haber 112 acil fm

DEVLET MALZEME OFİSİ SATINALMA YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK 2024

kızgın sağlık personeli 112 acilfm

Memurun Yıllık İzninde “Cumartesi ve Pazar” günlerinin yıllık izne dahil edilmesi hangi yasal dayanak ?