içinde

O da NeO da Ne

3+1’li Memurlara becayiş hakkı !

şaşkın sağlık personeli 112acilfm
şaşkın sağlık personeli 112acilfm
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Geçtiğimiz yıl yapılan düzenleme ile 657 sayılı kanunda değişiklik yapılmış ve yaklaşık 450 bin sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanması süreci tamamlanmıştı.

Ancak 3+1 sistemine tabi personelin yer değiştirme hakkının bulunmaması, tepkilere neden olmuştu.Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, bu duruma dikkat çekerek, 3+1 sistemine tabi personelin de becayiş hakkından yararlanabilmesi için düzenleme yapılmasını istedi.

Yazgan,

“Bazı bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşlarında farklı unvanlarda on binlerce 3+1 sistemine tabi sözleşmeli personel istihdam edilmektedir. Bu kişilerin eğitim ve eş durumu mazereti dahil herhangi bir nedenle tayin veya yer değişikliği hakkı bulunmamaktadır,”

Yazgan, kamu hizmetinin aksamadan görülmesi gerekçesiyle, devlet memurları için düzenlenmiş olan becayiş müessesesinin 3+1 sistemine tabi memurlar için de uygulanması gerektiğini belirtti.

Becayiş müessesesi ile farklı şehirlerde görev yapan aynı kadro ve pozisyonda, aynı eğitim düzeyine sahip iki kişinin karşılıklı yer değiştirdiğini ifade eden Yazgan, bu yöntemin kamu hizmetini kesintiye uğratmadan, kişilerin taleplerini karşılayarak iş verimliliğini artırdığını vurguladı.

Yusuf Yazgan, becayiş hakkının sözleşmeli personellere tanınmasının devlete hiçbir ilave maliyet getirmediğini belirtti. Bu düzenlemenin, aile birliğinin korunmasına ve eğitim hakkının ihlal edilmemesine katkı sağlayarak kamu hizmeti ve kamu görevlisinin maksimum fayda sağlamasını mümkün kıldığını ifade etti.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Sakarya Karasu Devlet Hastanesi Başhekimi Doktor Anıl Erdik Oldu !

Sakarya Karasu Devlet Hastanesi Başhekimi Doktor Anıl Erdik Oldu !

Dijital Vaka Formu Uygulamasının Hastane Entegrasyonu İçin Düğmeye Basıldı !

Dijital Vaka Formu Uygulamasının Hastane Entegrasyonu İçin Düğmeye Basıldı !