içinde

sevdimsevdim

Uzman doktorları ilçelere geçici görevlendirmesi ile ilgili Mahkemeden emsal !

112acilfm mahkeme emsal haber
112acilfm mahkeme emsal haber

Diyarbakır’da, hastanede çalışan uzman doktorları ilçelere geçici görevlendirmesi ile ilgili İdare Mahkemesi emsal niteliğinde bir karar çıktı.

Diyarbakır’da, Sağlık Müdürlüğünün hastanede çalışan uzman doktorları ilçelere geçici görevlendirmesi ile ilgili İdare Mahkemesi emsal niteliğinde bir karar çıktı.

Diyarbakır’da, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Selahaddini Eyyubi Devlet hastanesinde çalışan uzman doktorların 2022 yılından beri Sağlık müdürlüğü ve hastane yönetimi tarafından ilçelere geçici görevlendirme ile ilgili açılan bir davada İdare Mahkemesi emsal olacak bir karar verdi. Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma hastanesinde görev yapan bir uzman doktorun Diyarbakır İdame Mahkemesine açtığı davada, mahkeme yürütmenin durdurulması kararı verdi.

Mahkeme, uzman hekimlerin sadece OHAL, deprem, afet, yangın ve sel gibi durumlarda görev yaptığı yer dışında geçici görevlendirilebileceğini belirterek, Diyarbakır Sağlık Müdürlüğünün verdiği geçici görevlendirme için yürütmeyi durdurma kararı verdi. Diyarbakır’da, Sağlık Müdürlüğü ile ilçelere geçici görevlendirilen uzman hekimler arasında tartışma konusu olan, bu görevlendirmeler ile ilgili Mahkemenin verdiği kararın emsal niteliğinde olduğu belirtildi.

Kaynak:Ferit Aslan-Cermik Gazetesi

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Hakkari Yüksekova Devlet Hastanesi Sağlık Çalışanlarından Mobbing Sorunsalı !

Hakkari Yüksekova Devlet Hastanesi Sağlık Çalışanlarından Mobbing Sorunsalı !

sağlıkta şiddet

İstanbul Tıp Fakültesi 29 Mayıs Hastanesinde Sağlık Çalışanlarına ‘Şerefsizler, siz adi köpeksiniz’ dedi !