içinde

Uzman Doktor Elif Güveloğlu

Uzman Doktor Elif Güveloğlu
Uzman Doktor Elif Güveloğlu

Google üzerinden bir çok kullanıcının sorguladığı Uzman Doktor Elif Güveloğlu Kimdir ? Uzman Doktor Elif Güveloğlu nereli gibi soruların yanıtı içeriğimizde.

Uzman Doktor Elif Güveloğlu kimdir?

Elif Güveloğlu Hangi hastanede, nereli, kaç yaşında Elif Güveloğlu hakkında detaylar haberimizde.. Son zamanlarda internet kullanıcıları tarafından sıklıkla aratılan Uzman Doktor Elif Güveloğlu 9 Ocak 1971 tarihinde, o zamanlar Adana’nın ilçesi olan Kadirli’de dünyaya geldi. İlköğretime Ankara’da başlayıp ortaokulu Adana’da bitirdi.

Liseyi de Adana Koleji’nde tamamlayan Güveloğlu, eğitimini ilk tercihi olan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde devam ettirdi ve aynı fakülteden 1997 yılında mezun oldu.

Daha sonra çeşitli sağlık ocağı, poliklinik ve hastanelerde hekim olarak görev yaptı.

Hastalıkların oluş mekanizmaları ile bedenin ve hastalıkların “hücre düzeyinde iç dünyasını” inceleyen bilim olan “patoloji”ye özel bir ilgi durduğundan, 2001-2006 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Bölümü’nde patoloji ihtisası yapıp “uzman doktor” unvanını aldı.

Bitirme tezi “Meme, Over ve Tuba Karsinomlarında BRCA1 ve BRCA2 Protein Ekspresyonlarının Prognostik Önemi: İmmünohistokimyasal ve Klinikopatolojik Çalışma” isimli, erken yaşta görülen meme ve yumurtalık kanserlerinin doku düzeyinde genetik incelenmesi ile ilgili immünohistokimyasal çalışma oldu.

2006 yılında, 18. Ulusal Patoloji Sempozyumu’nda, tez hocası Prof. Dr. Handan Zeren ile yürütülen çalışma,

“SV40 ve Malign Mezotelyoma: ABD ve Türkiye’nin iki değişik bölgesinde 88 olguluk Moleküler ve İmmünohistokimyasal Çalışma”

ile Ege Patoloji Derneği’nce, Murat B. Alkanat Genç Araştırmacı ödülüne layık görüldü.

İlk muayenehanesini 2007 yılında Mersin’de açtı daha sonra İstanbul’da mesleğini devam etti. 2011 yılında Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi‘nde “fitoterapi” (bitkisel tedavi) yüksek lisansını yüksek onur derecesi ile bitirdi. Tez konusu

“Glycyrrhiza glabra L. Meyan Kökü Üzerine Farmakognozik Çalışmalar”

ve tez danışanı da Profesör Doktor Erdem Yeşilada idi.

Uzm. Dr. Elif Güveloğlu, Bezmialem Vakıf Üniversitesinde, sadece uzman doktorların katılabildiği, Sağlık Bakanlığı onaylı Fitoterapi Eğitim Programını başarıyla bitirerek

Fitoterapi Uygulama Sertifikası”nı almaya hak kazanmıştır.

Daha sonra aynı üniversitede Fototerapi konusunda eğitim almak isteyen uzman doktorlara ders veren ekibe dahil olmuştur. Eğitim vermeye devam etmektedir.

Ayrıca Doğal kozmetik ve cilt bakım ürünlerine olan ilgisinden ve araştırmalarından dolayı Yeditepe Üniversitesinde Kozmetoloji yüksek lisans programını da bitirmiştir.

2018 yılında Medipol üniversitesinde Sağlık Bakanlığı onaylı Apiterapi eğitim programını başarıyla tamamlamıştır.

Apiterapi, Arı ve arı ürünleri kullanılarak bazı bazı hastalıkların tedavisinde tamamlayıcı ve destekleyici tedavi yöntemi olarak kullanılması biçimidir.

Uzm. Dr. Elif Güveloğlu, fitoterapi konusunda çeşitli üniversitelerin kurs ve kongrelerine de katılmış olup bitkilerin şifa amaçlı kullanımında da, tıpkı diğer tıbbi ilaçlarda olduğu gibi hekim tavsiye ve takibinin şart olduğunu savunmaktadır.

Yıllardır, bitkisel ilaç tedavilerinin bilinçli şekilde, mutlaka konunun uzmanı doktorlarca yapılması gerektiğinin Türkiye’deki savunucularından olmuştur ve gerektiğinde danışanlarına, tedavi amaçlı olarak yasal tıbbi bitkiler, bitkisel ilaçlar ve bitki özleri de yazmıştır.

Çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazıları yazmış, yıllarca, farklı TV kanallarında bu konuda insanları bilgilendirmek için çaba göstermiştir.

Halen İstanbul Kadıköy’de kendi ofisinde danışanlarına hizmet vermektedir.

Her hastalıkta, ilaçlar ve bitkiler yanı sıra besinlerden de faydalı olması gerektiğini savunup, gerek kendi hastalarına gerekse gazete ve TV aracılığı ile ulaştığı insanlara, hangi hastalıkta nasıl beslenilmesi gerektiğini anlatıp Hipokrat’ın şu ünlü sözünü sürekli hatırlatmaktadır:

“Aldığın ilaç besinin, besinin ilacın olsun!”

kaynak: gazeteilksayfa.com

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

ambulans şoförü, babasının emaneti kediler için yaptığı

Ambulans Şoförü Cengiz Babasının Emanetlerine Gözü Gibi Bakıyor !

doktorlar zel Hastaneler Yönetmeliğ

12 Ocak’ta Doktorlar Çalışıyor mu ? Perşembe günü sağlıkçılar çalışıyor mu ?