içinde

‘Uyuz’ Olan Muhtar Doktor ve Sekreterlerin Davranışına Kızınca Müdürün İstifasını İstedi !

Zonguldak Merkez Asma Mahallesi Muhtarı Gürbüz Kuğu
Zonguldak Merkez Asma Mahallesi Muhtarı Gürbüz Kuğu

Pusulagazetesi Haber içeriğine göre,

Zonguldak Merkez Asma Mahallesi Muhtarı Gürbüz Kuğu, uyuz hastalığına yakalandığını sosyal medya hesabından paylaşarak, Atatürk Devlet Hastanesi’nde görev yapan cildiye doktoru ve sekreterlerine isyan etmişti.

Bir süredir tedavi altında olan Muhtar Gürbüz Kuğu, bu kez de kendini arayıp sormayan 18 mahalle muhtarına sitemde bulundu. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Muhtar Gürbüz Kuğu:

“Beni arayıp soran, ziyaretlerde bulunan halkıma, Belediye Başkanım Dr. Ömer Selim Alan’a çok teşekkür ederim. 18 Mahalle Muhtarını da Allah’a havale ediyorum.”

İL SAĞLIK MÜDÜRÜNÜ İSTİFAYA DAVET ETMİŞTİ

Zonguldak Merkez Asma Mahallesi Muhtarı Gürbüz Kuğu, geçtiğimiz hafta Cuma günü tedavi olmak için gittiği Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Site ek bina da cildiye doktorları ve sekreterlerinin davranış ve tutumlarını tepki göstererek isyan etti.

Sosyal medya hesabından tepki dolu sözler paylaşan ve İl Sağlık Müdürünü istifaya davet eden Muhtar Gürbüz Kuğu:

“Zonguldak halkına sesleniyorum. Atatürk ek binada çalışan iki tane doktor birisi Burcu diğeri Tuğba gözlüklü. Ayakta duramıyorum derdimizi anlatamıyoruz. Orada doktorlar sekreterler sekreterlerin sözü geçiyor! Oğlum daha önceden gitti oraya hiç muayene etmeden merhem yazdı gönderdi. Ben gittim hiç beni kaaleye bile almadılar. Randevusuz bakamayız dediler, hocam dedim çok fenayım dedim yok dediler bakamayız. Yazıklar olsun onlara Allah’ım çoluk çocuğundan buldursun. Bu sefer orada taksi durağında Metin diye arkadaşım Ereğli’yi aradı ben hemen oraya gittim oradaki hocam hastalarım bitsin hemen alırım seni dedi bana. Allah razı olsun. Ben açık sözlü bir insanım uyuz olmuşuz. Ben iki doktoru da Allah’a havale ediyorum çoluk çocuğundan aynı benim hastalığımı çoluk çocuğun dan bulsun. Allah belasını versin Zonguldak’ta doktor yok sekreterler yönetiyor. Aldıkları para haram zıkkım olsun. Ben öncelik istemiyorum kimsenin sırasını almak istemiyordum çok acilim dedim hocam ama yine olmadı. Cimer’e yazdım bekliyorum o iki doktoru da Allah’a havale ediyorum yazıklar olsun ikisi de cildiye doktoru. İl Sağlık Müdürü istifa etsin, tedavi olmak isteyen de Ereğli’ye gitsin”

dedi.

Uyuz Hastalığı Nedir?

Tıp dilinde skabies olarak bilinen uyuz hastalığı en basit ifadeyle; akar denen bazı canlılardan kaynaklanan kaşıntılı bir cilt hastalığıdır.

Sarcoptes scabiei ismine sahip uyuz akarları bulundukları yeri hızlıca istila eden kene cinsinden sekiz bacaklı 0,3 mm- 0,4 mm uzunluğunda ufak bir böcek türüdür.

Çıplak gözle ciltte küçük siyah noktalar gibi kendini belli eden bu canlılara mikroskopla bakıldığında akarlar da yumurta veya dışkı maddeleri de rahatça tanımlanabilir.

Akarlar; insan vücudu dahil genelde de halı, koltuk, yatak gibi tüylü ve kirli yerler gibi pek çok yerde yaşamaktadırlar.

Vücudu hızlıca saran ve dişilerinin bıraktığı yumurtalarla deride hızla çoğalan bu akar türü; alerjik reaksiyon, kızarıklık, şiddetli kaşınma ve deride dökülme gibi pek çok kötü etkiye neden olurlar.

kaynak: https://www.pusulagazetesi.com.tr/il-saglik-mudurunu-istifaya-davet-etmisti-dr-omer-selim-alana-tesekkur-etti

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ne düşünüyorsun?

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN DEPREMZEDE EMİN'E DOĞUM GÜNÜ

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN DEPREMZEDE EMİN’E DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ !

Doktora Demir Sopayla Saldırdı

Demir Sopalı ve Sustalı Bıçaklı Beyaz KOD !