içinde

Türkiye de TEK ! Göl MANZARALI Devlet Hastanesi..

burdur devlet hasatnesi
burdur devlet hasatnesi
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Türkiye’nin ilk göl manzaralı hastanesi yüzde 90 oranında tamamlandı 475 yataklı 5 Yıldızlı otel konseptli hastane Aynı anda 14 ameliyat yapılabilecek Burdur’da yapılan,

Türkiye’nin ilk göl manzaralı hastanesi özelliğine sahip olan Yeni Burdur Devlet Hastanesi‘nin yüzde 90’ı tamamlandı.Türkiye’nin ilk göl manzaralı hastanesi yüzde 90 oranında tamamlandı.

475 yataklı 5 Yıldızlı otel konseptli hastane

Aynı anda 14 ameliyat yapılabilecekBURDUR – Burdur’da yapılan, Türkiye’nin ilk göl manzaralı hastanesi özelliğine sahip olan Yeni Burdur Devlet Hastanesi’nin yüzde 90’ı tamamlandı.

Hastane Cumhuriyetin 100. Yılında hizmet vermeye başlayacak.Burdur’da 30 Nisan 2020 yılında yapımına başlanan ve Türkiye’nin ilk göl manzaralı hastanesi özelliğine sahip olacak Yeni Burdur Devlet Hastanesi yüzde 90 oranında tamamlandı.

2023 yılının ilk yarısında hizmete girmesi planlanan hastane bölgedeki en teknolojik hastane olma özelliğine sahip olacak.

Eski Devlet Hastanesi’nde eksiklikler olması nedeniyle ildeki bazı hastalarını çevre illerdeki hastanelere sevk etmek zorunda kalan İl Sağlık Müdürlüğü, yeni hastane ile birlikte bu sorunu minimum seviyeye indirmeyi planlıyor.

475 yataklı 5 Yıldızlı otel konseptli hastane

Yeni yapılacak hastanenin 475 yatak kapasiteli olması planlanıyor. Hastaların rahat edebilmesi için odalar tek yataklı ve 2 yataklı olacak. Toplamda 206 Hasta Servis Odası bulunan yeni Devlet Hastanesi’nde 128 odada tek yatak, 78 oda ise çift yatak bulunacak.

Oda içerisinde son teknoloji TV üniteleri, kişisel eşya dolapları, kendilerine ait banyo ve tuvalet gibi özellikler eklenerek hastaların kendilerini evde gibi hissetmeleri amaçlanıyor.Yeni hastane ile birlikte Burdur’da sağlık turizmi hedefleniyor.

Hizmette olan eski hastanede eksikler olması nedeni ile ildeki hastalar çevre illerdeki hastanelere sevk ediliyordu. Yeni hastanenin hizmete girmesi ile birlikte hasta sevkleri büyük oranda azaltılıp çevre illerdeki hastalarında Burdur Devlet Hastanesine gelerek Burdur’da Sağlık Turizmi yapıp il ekonomisine katkı sağlaması hedefleniyor.Aynı anda 14 ameliyat yapılabilecek

Hizmete girecek olan Yeni Burdur Devlet Hastanesinde aynı anda 14 ameliyat yapılabilecek.

Ayrıca Hastanede 93 yataklı yoğun bakım ( 76 erişkin, 17 yeni doğan olmak üzere tek kişilik ayırılmış alanlar şeklinde), 33 Acil müşahede odası, 200 Kişilik konferans ve eğitim salonu, 20 yataklı palyatif servis, 5 normal doğum odası bulunacak.

Yeni hastane ile birlikte birçok yeni ünite Burdur’a kazandırılacak.Yeni Devlet Hastanesi ile birlikte birçok yeni ünite Burdur’a kazandırılacak. Eski hastanede Kalp ve Damar Servisinde Anjiyo ünitesi olmamasından dolayı hastaların çoğu il dışındaki hastanelere sevk ediliyordu.

Bu sevklerin % 50’sini Kalp ve Damar Hastalıkları Servisi hastaları oluşturuyordu. Yeni Hastane ile birlikte Kalp ve Damar Hastalıkları Servisinde Anjiyo ünitesi, Kalp ve Damar Cerrahi Hekimleri de olacak. Böylelikle hasta sevkleri büyük oranda azalacak.

Bunun dışında Onkoloji ünitesinde Kemoterapi tedavisi artık Burdur’da da yapılabilecek. Yeni Hastanede bölgede ki en gelişmiş MR cihazı kullanılacak. Ayrıca hastanede, 5 Yataklı yanık ünitesi, 2 yataklı Uyku Laboratuarı, 42 üniteli Fizik Tedavi Birimi, Çocuk İzlem Merkezi, Obezite Merkezi, Gebe Okulu ve Anne Oteli, Evde Sağlık Birimi, Gelişmiş Görüntüleme Alanları(MR, Tomografi, Ultrason, Mamografi, Kemik Dansitometri, ESWL), 6 yataklı İnme Ünitesi, 7 yataklı Onkoloji Birimi, 24 Yataklı Diyaliz Ünitesi, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Ünitesi, Diyabet Merkezi, Kapalı Psikiyatri Servisi, Endoskopi ve Bronkoskopi Üniteleri, gelişmiş laboratuvar alanları (Mikrobiyoloji, Biyokimya, Patoloji) gibi servisler de bulunacak.

Hastanede otopark sorunu yaşanmayacakYeni yapılan 8 Katlı Hastanede otopark sorunu da yaşanmayacak. Yeni Hastanede 256 Araç kapasiteli kapalı otopark, 495 araç kapasiteli olarak da Açık Otopark bulunacak.

Burdur’da yeni yapılacak Millet Bahçesi ile yan yana olacak olan hastane, yeşilin ve mavini tam ortasında hastalara ferah bir ortam sağlayacak. Yeni yapılan Burdur Devlet Hastanesi’nin 2023’ün ilk yarısında hizmete girmesi planlanıyor.

kaynak: iha

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Hayalleri gerçek oldu: Doktor anne-oğul aynı hastanede

Anne Oğul Aynı Hastanede Doktorlar !

Cumhurbaşkanı Erdoğan selde görev yapan AFAD personeliyle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Selde Görev Yapan AFAD Personeliyle Buluştu !