içinde

Türk Sağlık Sen: Hak, hukuk, Haram ve helal kavramlarına hayatınızda sahip çıkacaksınız ki bizde sizin ne inanıp neyle amel ettiğinizi görelim.

TÜRK sağlık sen
TÜRK sağlık sen
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Türk Sağlık-Sen, üyelerinden birinin çalıştığı Pamukova Devlet Hastanesi’nde uğradığı mobbing ile ilgili açıklama yaptı.

Sendika tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Türk Sağlık-Sen olarak kamu çalışanlarının hak ve hukuk için verdiğimiz mücadele yanında kamu malına sahip çıkmak, devletin ve milletin emaneti olanın çarçur edilmesinin önüne geçmek ve bu konuda tavır ortaya koymakta bizim duruşumuzdur.

Devletin verdiği görevi eksiksiz yapmak; yetim hakkına sahip çıkmak ve devlet malını korumak her bir teşkilat mensubumuzun önceliğidir.

Fakat ne yazık ki bunu yapanların ödüllendirilip el üstünde tutulması gerekirken bazı kendini bilmez yöneticiler cezalandırma yoluna gitmeyi kendileri açısından daha makbul bulmuşlardır.

Pamukova devlet hastanesinde bir temsilcimizin devletin ilacına sahip çıkışını hazmedemeyenler her ne hikmetse mobbing uygulamaya başlamışlar, temsilcimize üyelerimize yönelik bir saldırı başlatmışlardır.

Soruşturmalar için muhlis tüccarlar gibi eski defterleri karıştırmışlar, bir şey bulamayınca türlü bahanelerle soruşturma açmaya kalkmışlardır.

Bütün memurların yaptığı işlemler temsilcilerimiz tarafından yapılınca ne hikmetse bir anda yanlış olmuş, gereğini yapmak için canını dişine takan idareciler bir anda ortaya saçılmışlardır.

Çiğ yemedik ki karnımız ağrısın diyeceklerine, makamların gücünü örtbas işlemleri kullananların suçüstü yakalananlar gibi davrandıklarını görüyoruz.

Tuzak ve kurgu işlemlerle bizleri yıldırmaya çalışan herkes yaptığının karşılığını görecektir. Kendi suçlarını örtmek için kurum çalışanlarını karalayanlar elbetteki hesap vereceklerdir.
Hiç kimse unutmasın ki ne devletin 1 kuruşunun zayi edilmesine rıza gösteririz, ne de bir tane teşkilat mensubumuzun bunu savunduğu için mağdur edilmesine razı oluruz.

Devlete zarar açan ve zarar verenleri kollayanlarında her kim olursa olsun onlarında peşini bırakmayacağız. Bu konuda ilgili yerlere gerekli şikayetleri yaptık. İlimizdeki kamu idaresinden de bu konuda acil olarak gerekeni yapmasını istiyoruz.
Buradan açıkça bir çağrı yapıyoruz;

Devletin malına sahip çıkanları değil, aksini yapıp buna göz yumanları cezalandıracaksınız.

Hak, hukuk, Haram ve helal kavramlarına hayatınızda sahip çıkacaksınız ki bizde sizin ne inanıp neyle amel ettiğinizi görelim.”

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Hemşire Güllü ile Hasta Hakları Sorumlusu Güney , Doktor Çocuklarıyla Aynı Hastanede Görevde!

Hemşire Güllü ile Hasta Hakları Sorumlusu Güney , Doktor Çocuklarıyla Aynı Hastanede Görevde!

Samsun’da AFAD 8 il ve 28 Personel ile Kimyasal Tatbikatı Nefes Kesti !

Samsun’da AFAD 8 il ve 28 Personel ile Kimyasal Tatbikatı Nefes Kesti !