içinde

Türk Sağlık Sen: Ek ödemedeki mağduriyetler ve rahatsızlıklara karşı dava açtı !

Kahveci sosyal medyadan yaptığı açıklamasında “çalışanların taleplerinin karşılanması için mücadelemizi sürdüreceğiz ifadesini” kullandı.

Türk Sağlık Sen Ek Ödeme Yönetmeliğine Dava Açtı

12 Ağustos’ta yayınlanan Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği’nde çalışanları mağdur eden düzenlemelerin iptali için TÜRK SAĞLIK SEN tarafından Danıştay’da dava açıldı. 

Açılan davada söz konusu yönetmelik kapsamı dışında bırakılan çalışanlar ile teşvik ek ödemesinden mahrum kalan 1.basamak sağlık çalışanlarının teşvik ödemesinden faydalandırılmaması yönündeki eksik düzenleyici işlemin iptali talep edildi. 

Hekim dışı sağlık hizmetleri sınıfı, genel idari hizmetler sınıfı, yardımcı hizmetler sınıfı ve teknik hizmetler sınıfı için taban ve teşvik ödemesinin çok düşük olmasına neden olan düzenlemelerin yeniden belirlenmesi için iptali talep edildi.

Disiplin suçlarında ödemelerinin belirli sürelerde verilmemesini düzenleyen hükümler gibi çalışanları mağdur eden düzenlemelerinde iptali talep edildi.

Dava dilekçesinde çalışanları mağdur eden düzenlemelerin Anayasa’nın sosyal devlet ilkesine aykırı ve çalışma barışını bozacak nitelikte olduklarına vurgu yapılarak iptali istenen hükümler ile belirtilen eksik düzenleyici işlemlerin iptaline karar verilmesi gerektiği belirtildi

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

112AcilFm Haber Ağına Katkıda Bulunmak İster Misiniz ? 81 ilden 81 Sağlık Çalışanı Topluyoruz !

Ali Yalçın Cumhurbaşkanı ile promosyonlar ve kamu çalışanlarının sorunlarını görüştü !