içinde

sevdimsevdim

Tıp Fakültesi Öğrencilerinden “Sıfır Atıkla Engelleri Aşıyoruz” !

Tıp Fakültesi Öğrencilerinden "Sıfır Atıkla Engelleri Aşıyoruz" !
Tıp Fakültesi Öğrencilerinden "Sıfır Atıkla Engelleri Aşıyoruz" !

Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek, omurilik felçlileri için tekerlekli sandalye ve işitme cihazı alımına katkıda bulunmak amacıyla “Sıfır Atıkla Engelleri Aşıyoruz” projesini hayata geçirdi.

Geçen yıl başlatılan ve bu yıl da devam eden plastik kapak toplama kampanyasının bir parçası olarak, Tıp Fakültesi öğrencileri ve danışmanları Dr. Öğr. Üyesi Özlem Kara’nın öncülüğünde, omurilik felçlileri ve işitme engelli bireyler için tekerlekli sandalye ve işitme cihazı alımı gerçekleştirildi.

14 Şubat’ta gerçekleştirilen ve tüm fakülte akademik ve idari personeli ile öğrencilerin katıldığı sinema film gösterimi, proje kapsamında farkındalık yaratma ve toplumu bu konuda bilinçlendirme amacı taşıyor. Gösterimin ardından projeye kapak toplayarak destek veren öğrenci ve personellere Teşekkür Belgeleri verildi, ayrıca çeşitli çekilişlerle destekçiler ödüllendirildi.

Projeye katkıda bulunan herkesin desteğiyle, sıfır atık bilincinin yanı sıra, engelli bireylerin hayatını kolaylaştıracak önemli adımlar atıldı. “Sıfır Atıkla Engelleri Aşıyoruz” projesi, sosyal sorumluluk ve çevre bilincinin birleştiği, örnek bir girişim oldu.

Kaynak: kirsehirmemleket.com.tr

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Doktor Murat Harmancı Vefat Etti !

Doktor Murat Harmancı Vefat Etti !

Victoria Hill

Film Sahnesi Gerçek Oldu ! Tüp Bebek Doktoru Babası, Eski Sevgilisi Kardeşi Çıktı !