içinde

SinirliSinirli

Son Zamanlarda yerel Haberlerde Viral ! Neden Ambulans yok !

dili boğazına kaçak futbolcu
dili boğazına kaçak futbolcu

Futbol maçlarında sadece sağlıkçı bulunması yada ambulans ve sağlıkçının olmaması son zamanlarda tüm yerel haberlerde yer almaktaydı.

Futbol maçlarında futbolcuların yoğun koşu ve fizik kullanması sonucu dili boğaza kaçma,kalp krizi ,solunum sıkıntısı gibi sorunların sık baş göstermesi sonucu üzücü olaylar olabilirken gerekli tedbirlerin alınmaması futbol severleri kızdırmakta..

Son Olay ise Ereğli’de Meydana Geldi

Ereglidemokratmedya.com Haber içeriğinde: Başlık olarak BİR AMBULANS YAHU! kullanıldı;

Karadeniz Ereğli’de oynan maçta, girdiği pozisyon sonrası dili boğazına kaçak futbolcu ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Ortacıspor ile Bayatspor Şehit Vefa Karakurdu Stadında oynan U-18 maçında karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın 67. dakikasında Bayatspor’lu  savunma oyuncusu Göktuğ Gültekin, çıktığı hava topunda önce rakibi ile çarpıştı ardından kontrolsüz düştü. Bir süre yerde hareketsiz kalan ve dili boğazına kaçan Gültekin’e ilk müdahaleyi sağlık görevlisi yaptı. Gültekin daha sonra çağrılan ambulansın gelmesi ile hastaneye kaldırıldı. Karşılaşmayı izleyen Gültekin’in aile fertleri  ve sporseverler ambulansın sahada bulunmaması ve gecikmesine tepki gösterdi. Göktuğ Gültekin’in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

BU KAÇINCI?
Daha önce Ereğli Şehit Vefa Karakurdu Stadı’nda oynanan Akınspor-Çaycumaspor  Süper Amatör Lig maçında Çaycumaspor kalecisi Aykut Demirdelen’in günlerce yoğun bakımda tedavi görmesine neden olan çarpışmanın bir benzeri,  bugün yine aynı stat ’da oynanan Ortacıspor –Bayatspor U-18 maçında yaşandı.

Yine; Sücüllü Yalıboyuspor ile Tepeören Gençlik takımları arasında Şehit Vefa Karakurdu Stadı’nda oynanan maçın 37’nci dakikasında kafa topuna çıkan iki takım oyuncusu kafa kafaya çarpışmış Sücüllü Yalıboyuspor’lu oyuncu Berkant Yiğitoğlu  için 15 dakika ambulans beklenmiş, hastaneye kaldırılan oyuncunun kafasına 8 dikiş  atılmıştı.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

tamer seçkin

Türk Doktorun, Hollywood Yıldızları için EN İYİ LAPAROSKOPİK CERRAH !

çikolata kisti

Çikolata kisti olarak bilinen endometrioz, kadınların hayat kalitesini etkiliyor !