içinde

SinirliSinirli

Serum Geç Takıldı Diye Saldırdılar, Saldıran Kalp Krizi geçirince Dayak Yiyen Sağlıkçılar..

GAZİANTEP PERSONEL SAĞLIK
GAZİANTEP PERSONEL SAĞLIK
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Bir grup hasta yakınının serumun geç takıldığını gerekçe göstererek taşlı sopalı saldırısı sonucu 5 sağlık çalışanı yaralandı.

Sağlık çalışanlarına saldıranlardan kalp krizi geçiren şahsın yardımına ise saldırdığı sağlık personelleri koştu.


Gaziantep İnayet Topçuoğlu Hastanesinde serumun geç takıldığını gerekçe göstererek 5 sağlık çalışanının yaralanmasına sebep olan hasta ve hasta yakınlarının saldırı görüntüleri adeta infial yarattı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı faaliyet yürüten İnayet Topçuoğlu Hastanesinde hasta ve hasta yakınlarının saldırısı sonucu 5 sağlık çalışanı darp edildi.

Mide rahatsızlığı nedeniyle hastaneye gelen bir kadın ve yanındaki yakınları Dahiliye Servisine geldi.

Doktorun serum takılmasını istediği hasta müşahade altına alınırken bu esnada bir bebeğe serum hazırlayan, Zelihanur hemşirenin bir süre sonra serum ile birlikte hasta kadının yanına

gitmesi sonrası geç geldiğini gerekçe gösteren hasta yakınları hemşireye saldırdı.

Hastane odasında başlayan saldırı koridorda devam ederken kavgayı ayırmak isteyen güvenlik görevlileri ile tıbbi sekreter, röntgen teknikeri ve bir hemşire yaralandı. Yaralılar hastanede tedavi altına alındı.

Hemşire, röntgen teknikeri ve güvenlik görevlilerine saldıranlardan Hasan B. isimli şahıs kalp krizi geçirerek yere yığıldı. Darp girişimi bulunduğu sırada kalp krizi geçiren saldırgana ise ilk müdahaleyi hastanedeki sağlık personelleri yaptı.

Kalbi durduğu tespit edilen ve yeniden hayata döndürülen saldırgan daha sonra başka bir hastaneye sevk edildi, yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor.

Sağlık Personellerini darpla ilgili 12 kişigözaltına alındı

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, dün gerçekleşen saldırı sonrasında olaya ilişkin 12 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı açıklamasında sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleşen fiili saldırılarla ilgili başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, soruşturma kapsamında toplam 12 şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

kpss

KPSS 2022/11 sözleşmeli sağlık personeli alımı sonuçları en düşük puanla atama yapılan yer ve ünvanlar 

hatay iskenderun personel sağlık

“Suriyeli olmadığımız için mi bu müdahale”