içinde

Sendikalarda Yeni Zimmete Düşen Sağlıkçıları Kapma Yarışı !

Sendika Kesinti ücretleri Ne kadar Oldu,2022 Temmuz Sendika Kesinti Ücretleri,Sendika Kesinti Ücret,sendika parası,
Sendika Kesinti ücretleri Ne kadar Oldu,2022 Temmuz Sendika Kesinti Ücretleri,Sendika Kesinti Ücret,sendika parası,
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Bir çok sendika yeni zimmete düşen yani yeni atanıp da işe başlayış yapacak sağlıkçıları kimi yardım amaçlı kimi ise üye yapma amaçlı bir çatı altında toplama çabasında.

Son günlerde yeni zimmete düşen 2022/11 atamasında ki sağlık çalışanları çalışacakları ildeki sağlık sendika yöneticileri yada sorumluları tarafından bazı whatsapp, telegram guruplarına alınırken bazıları memnun bazıları ise sinirli..

Kişisel verilen koruma kanunu gereğince kişilerin bilgisi dahili olmadan telefon numaralarının nasıl dağıtıldığı bir muamma olmakla beraber nerelerde eksik olduğu da düşündürücü.

Bu konuda kendini mağdur hissedenlerin kvkk yani https://www.kvkk.gov.tr/ aracılığı ile şikayet oluşturabileceklerini bildirmek isteriz.

Bahse konu olan bir haber de Ispartadan geldi.

Instagram sağlıkçı bilgilendirme adlı sayfanın paylaşımında:

paylaşılan sağlık sen grup ekran görüntüsü

Sağlık-Sen Isparta Gençlik Komisyonu Başkanı Said Özbek’in Isparta’ya ataması gerçekleştirilen sağlık çalışanlarını izinsiz bir şekilde Whatsapp grubuna eklediği görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Gruba izinsiz alındığı iddia edilen bir sağlık çalışanı ise tepkisini şu sözler ile dile getirdi:

“Bu nasıl bir terbiyesizlik?”

“Sizin yaptığınız üye çalmaktan başka bir şey değil. Bu yaptığınızın başka bir açıklaması yok şimdi gruptan çıkıyorum tekrar eklenmek istemiyorum bu nasıl bir TERBİYESİZLİK?”

Sağlık çalışanı tarafından yazılan mesaja cevaben gruba mesaj gönderen Sağlık-Sen’li Özbek’in yanıtı sosyal medyada büyük tepki topladı. Mesajının ardından gruba eklediği tüm çalışanları çıkartan Özbek’e tepkiler sürüyor. İşte Özbek’in mesajı:

“Ispartaya geldiğinizde mesleki hayata başladığınızda hepinizle tekrardan görüşürüz inşallah mesleki hayatınızda başarılar”

instagram saglikcibilgilendirme

Paylaşım altına yorumda bulunan ilgili kişi:

saidozbek
“Mesleki hayatınızda başarılar dilemek ne zaman tehtit oldu 😂😂😂😂”

dedi.

Konuyla Alakalı Genç Sağlık Sen Genel Başkanının Bir paylaşımı:

Bu içeriği sizlerle paylaşarak bir taraf seçmenizi yada taraf olmanızdan ziyade 112Acilfm herhangi bir sendikayı sizlere taraf göstermemekle beraber siyasetsiz bir haber ve içerik platformu olmayı hedeflemektedir.

Sosyal medyada gündem olan bu içeriği sizlere yorumlamak istedik.

Unutulmamalıdır ki sizleri kullanmak ile yardımcı olmak ayrımını yapmak yine sizlerin kararıdır.

Sendika kelime anlamıyla:

“işçilerin ya da işvrenlerin ayrı ayrı olmak üzere iş, kazanç, toplumsal ve kültürel konular yönünden çıkarlarını korumak, yeni haklar sağlamak ve onları daha da geliştirmek amacıyla aralarında yasalar uyarınca kurdukları birlik.”

TDK

demektir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Dr. Ayhan Mutlu

Kardiyoloji Uzmanı Ayhan Mutlu Satranç Şampiyonu Oldu !

Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanı Doktor Aslıhan Uzun

Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanı Doktor Aslıhan Uzun Vefat Etti !