içinde

Semih Durmuş’un döner sermaye sistemine dokunuş açıklamasına,sosyal medyada tek ses #SağlıkçıTekKalemdeMaaşİstiyor

 SÜT fiyatlarının 12 yıl sonra revize edilmesinin ardından Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş’un yaklaşık yüzde 40’lık bir artış yapıldı, çok önemli ve olumlu bir gelişme olduğunu belirttikten sonra Sağlık emekçilerinin palyatif çözümler istemediğini kaydeden Durmuş, “Esas beklentileri, her koşulda sorun üreterek çalışma barışını bozan ve çalışanları meslekten soğutan ücret adaletsizliğine son verilmesidir.

 Bunun da yolu, mevcut döner sermaye sistemine hak ve hakkaniyet esaslı kapsamlı dokunuştan geçmektedir” açıklamasına sosyal medyadan cevap geldi. 
 

 Binlerce sağlık çalışanı “aynı serviste çalışan aynı yemeği yiyip aynı formayı giyen iki çalışanın birinin maaşı genel bütçeden diğerinin döner sermaye, nöbet üçretleri farklı giyim yardımları farklı ama işe gelince bir fark yok” yönünde paylaşımlar yaparak tek kalem de maaş almak istediklerine dair paylaşımda bulundu.
 

 Sosyal medya platformu Twitter aracılığıyla #SağlıkçıTekKalemdeMaaşİstiyor etiketiyle bir araya gelen binlerce sağlık çalışanı, tek isteklerinin emekliliklerine yansıyan yoksulluk üzerinde tek kalemde maaş olduğunu ifade etti.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Hollanda Sağlık personeli açığını; Avrupa Birliği (AB) dışındaki ülkelerden karşılamaya hazırlanıyor !

Türk Doktorlar Almanya’ya Alman Doktorlar Başka Ülkelere