içinde

O da NeO da Ne

Şehir Hastanesi Açılır Açılmaz İntihar Girişimi ! Maaşlarını..

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi'nde çalışan işçiler, uzun bir süredir maaşlarını alamamaları nedeniyle çaresizlik içerisinde eylem yaptılar.
İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi'nde çalışan işçiler, uzun bir süredir maaşlarını alamamaları nedeniyle çaresizlik içerisinde eylem yaptılar.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde çalışan işçiler, uzun bir süredir maaşlarını alamamaları nedeniyle çaresizlik içerisinde eylem yaptılar.

İzmir Şehir Hastanesi’nin Yarın Hasta Kabulüne Başlıyor ! haberiyle duyurmuştuk.

Olay, hastanenin 10 yıldan fazla bir süredir beklenen açılışı sırasında yaşanan olaylarla gerginleşti. Aylardır maaşlarını alamadıklarını ifade eden işçiler, hastane açılışı sırasında protesto eylemi gerçekleştirdiler. Ancak olaylar daha da vahim bir hal aldı; iki işçi intihar girişiminde bulundu.

Şehir Hastanesi’nin olaylı açılışı, işçilerin maaş sorunlarına dikkat çekmek amacıyla düzenlediği eylemle başladı. İşçiler, uzun süredir maaşlarının ödenmediğini ve yaşadıkları maddi zorlukları dile getirerek dikkat çekmeye çalıştılar. Ancak bu protesto, iki işçinin intihar girişiminde bulunmasıyla daha da dramatik bir hal aldı.

İntihar girişimi haberi üzerine, olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Sağlık personeli ve güvenlik görevlileri, işçilere yardım etmek ve krizi çözmek için yoğun bir çaba harcadı.

Kaynak: BSHA

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ne düşünüyorsun?

Harran Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Çelik

Sağlık Personelinin Elleri, Mikroorganizmaların Hastadan Hastaya Yayılmasında Önemli Rol Oynuyor !

112acilfm

HER İNSANIN SAĞLIKLI VE YETERLİ BESLENME HAKKI BU AÇIDAN VETERİNER HEKİM İSTİHDAM !