içinde

sevdimsevdim

Sakarya’dan Deprem Bölgesine 112 Ambulans Personeli Takviyesi !

sakarya il sağlık depreme sağlık personeli
sakarya il sağlık depreme sağlık personeli

Kahramanmaraş merkezli depremlerle birlikte 10 ilde meydana gelen yıkımın ardından afet bölgesine tıbbi yardım ve sağlık personeli desteği sürüyor.

Depremin hemen ardından İl Sağlık Müdürlüğü tarafından UMKE ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekipleri bölgeye gönderilirken, doktorlar ve hemşirelerin de aralarında bulunduğu 232 sağlık personeli bölgeye gönderildi.

Sağlık Bakanlığının koordinasyonu doğrultusunda bugün de Sakarya Ağız ve Diş Hastane Kampüsünde bulunan ambulans garajından 36 acil sağlık hizmeti personeli daha afet bölgesinde görev yapmak üzere yola çıktı.

Sakarya’dan deprem bölgesine gönderilen UMKE ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri personeli sayısı 82 kişiye ulaştı. İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü’nün yolcu ettiği sağlık personeli deprem bölgesine uğurlanırken duygusal anlar da yaşandı.

DÖNMEK İSTEMİYORLAR

Otobüslere binerken aileleriyle vedalaşan personelin yakınları gözyaşlarını tutamadı. İl Sağlık Müdürü Öğütlü, yardım için gönüllü olarak bölgeye giden ekiplerin dönmek istemediğini belirterek

“İnanılmaz bir durum. Giden arkadaşlarımız bölgede canla başla çalışıyor. Bir haftadır orada olan arkadaşlarımızı değiştirmek için geri çağırdığımızda telefonları telsizlerini kapattılar. Dönmeleri için zor ikna ettik. Onlar geliyor, siz gidiyorsunuz. Sizleri çağırdığımızda lütfen gelin ki yerinize gidecek olan arkadaşlarınızı gönderebilelim. Bu bir süreç ve uzun sürecek. Büyük bir felaket yaşadık binlerce insanımız vefat etti ve binlerce insanımız yaralandı. Yıkılan şehirlerde hiç düşünmeden görev yapmak için bölgeye giden tüm arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun.”

Sakarya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü

diye konuştu

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ne düşünüyorsun?

112 görevlisi Ahmet Çöçen

112 Acil Nöbetinde Hem Depremzede Hemde Ailesinden Oldu !

hemşire Sibel Önder Şahin

Taziyeye Gittiği Adıyaman’da Depreme Yakalanan Hemşire Sibel Önder Şahin Vefat Etti !