içinde

Sağlıkta Yemek boykotunda ara !

 SES Diyarbakır Şubesi, bugün ve yarın gerçekleştireceği yemek boykotuna, İl Sağlık Müdürlüğü ile yapılan görüşmenin ardından ara verildiğini duyurdu.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Şubesi, hastanelerde çıkan sağlıksız, kalitesiz ve düşük porsiyonlu yemeklere ilişkin bugün ve yarın yapmayı planladıkları boykota ara verildiğini açıkladı.

 SES Şubesi’nden yapılan açıklamada, İl Sağlık Müdürlüğü ile yapılan görüşme sonrası boykot için erteleme kararı alındığı belirtildi. 

 Açıklamada,

SES olarak bugün ve yarın yemek boykotu yapacağımızı kamuoyu ile paylaşmıştık.

Ancak bu sabah il Sağlık Müdürlüğü ile yaptığımız görüşme sonucunda; 24 Ekim 2022 Pazartesi gününden itibaren, porselen tabağa geçilecek, hijyen ve kalitenin denetimi için komisyon kurulacak ve en fazla üyesi olan ilk 3 sendikanın temsilcileri dahil olacak.

Temel taleplerimizden olan sağlıklı beslenme hakkını savunmaya devam edeceğiz. Bu temelde bugün ve yarınki boykot kararımızı ertelediğimizi, süreci takip ettiğimizi, gelişmelere göre eylem planımızı yeniden değerlendireceğimizi kamuoyuna duyuruyoruz

denildi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ben Bu Cihana Sığmazam Oyuncusu Pelin Akil: Rolüm için genel cerrahtan bilgi aldım!

American Hospital The Bodrum Cup’ta yarıştığı teknede fenalaşan doktor vefat etti !