içinde

sevdimsevdim

Sağlık Vadisi’nin kuruluşu ile ilgili karar Resmî Gazete’de !

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Mardin'de yıllardır kendi imkanlarıyla fidan diken ve "Şeyhmus Amca" olarak tanınan Şeyhmus Erginoğlu'na ev yapmayı teklif etti. Erginoğlu ise teklifi reddetti.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Mardin'de yıllardır kendi imkanlarıyla fidan diken ve "Şeyhmus Amca" olarak tanınan Şeyhmus Erginoğlu'na ev yapmayı teklif etti. Erginoğlu ise teklifi reddetti.
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Sağlık alanında önemli yatırımlara imza atan Türkiye, dev bir projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Sağlık Vadisi kurulması kararı Resmi Gazete’de yayınlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kararnameye imzayı attı. Şimdi hedef, bu alanda dışa bağımlılığı azaltmak. Atılacak adım kapsamında sağlık alanındaki eğitim, araştırma, geliştirme, biyoteknoloji ve bilişim kapasitesi artırılacak.

İlaç ve tıbbi teknolojiler alanında AR-GE, klinik araştırmalar ve üretim hazırlık aşamalarını içeren entegre bir sağlık sisteminin oluşturulması için gerekli faaliyetler yürütülecek. Bünyesindeki prototip üretim alanları, büyük veri araştırmaları merkezi ile mükemmeliyet merkezlerinde girişimciler, araştırmacılar, akademisyenler başta olmak üzere sektör temsilcilerine hizmet sunmak ve bu amaçla Türkiye Sağlık Vadisi adıyla belirlenen alanı işletmek ve yönetmek üzere Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) tarafından bir şirket kurulacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Vadisi’nin kuruluşuyla ilgili karara ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

“Bugün yayımlanan Resmi Gazete ile Sağlık Vadisi projesinin hayata geçirilmesi konusundaki en ileri adım Sayın Cumhurbaşkanımızın imzasıyla atıldı.

‘Sağlık, bilim ve teknolojileri alanında istikbalimiz için söyleyecek sözüm, yapacak işim var’ diyen herkesi kuşatacak bir ekosistem kuruluyor.

Yerelleşme hızlanacak, dışa bağımlılık azalacak. Hepsi, önce kendine yeten sonra ihtiyaç duyanlara yardım edebilen güçte bir Türkiye için. Büyük başlangıç, ülkemize hayırlı olsun.”

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Adapazarı'nda, 112 Acil ambulansı kavşakta otomobil ile çarpıştı !

Adapazarı’nda, 112 Acil ambulansı kavşakta otomobil ile çarpıştı !

Konak Gümşpala İsmetpaşa ASM

İzmir’de Aile Hekimi Doktor Murathan Şimşek Vefat Etti !