içinde

sevdimsevdim

Sağlık Sen’de Sağlık Çalışanlarının Bayramda Üvey Evlat Muamelesi Görmemesi Gerektiğini Savundu !

kızgın sağlık personeli 112 acilfm
kızgın sağlık personeli 112 acilfm

Ramazan Bayramı arifesinden önceki ilk iş günü olan 8 Nisan Pazartesi ile yarım gün mesainin olduğu 9 Nisan Salı Arife günü için memurlara idari izin verildiğini hatırlatan Sağlık-Sen, bu bayramda da idari izin hakkı verilen sağlık profesyonellerinin mağdur edilmemesi gerektiğine dikkat çekti.

Sağlık-Sen, 6. Dönem ve 7. Dönem Toplu Sözleşme hükümleri gereği resmi ve dini bayram tatili sebebiyle verilen idari izin günlerinde görev yapan sağlık profesyonellerine çalıştıkları süre ile orantılı olarak izin verilmesi, izin verilememesi halinde nöbet ücreti verilmesi gerektiğini hatırlattı.

Ancak, önceki yıllarda idari izin günlerinde görev yapan sağlık profesyonellerinin bu haktan yararlanmadığına vurgu yapan Sağlık-Sen, bu durumun özellikle de günün yirmi dört saati üzerinden hizmet veren birimlerde görev yapan sağlık profesyonelleri için sorun teşkil ettiğini ve çalışanların hak kaybına uğradığını belirtti.

İdari İzin Nedeniyle Yaşanan Hakkı Kaybı KİK Gündemine Taşınacak

Yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 8 Nisan Pazartesi günü ile yarım gün mesainin olduğu 9 Nisan Salı Arife günü için memurlara idari izin verildiğini açıklandığını hatırlatan Sağlık-Sen, bu bayramda da sağlık profesyonellerinin mağdur edilmemesini istedi.

Konuyu Sağlık Bakanlığı’na yazılı olarak ileten Sağlık-Sen, Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilecek Kurum İdari Kurul (KİK) toplantısında da sağlık profesyonellerinin idari izin nedeniyle yaşadığı hak kaybını gündeme taşıyacak.

Sağlık-Sen, mağduriyetlerin giderilmesi için her platformda mücadeleye devam edeceklerini bildirdi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Genel Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Dr. Derya Uğur

Yöneticiye yakınsanız nöbetten muaf tutulursunuz, değilseniz canınız çıkana kadar nöbetlerde sürünürsünüz !

üzgün sağlık personeli 112 acilfm

Sağlıkçıların ulaşımdan ücretsiz veya %50 indirimli yararlandırılmaları için CİMERE Başvuru !