içinde

SinirliSinirli

Sağlık Sen Zam İçin; “Tatlı cümleler kurmak değil gerçekler üzerinden artırım yapın biz ona razıyız.

sağlık sen
sağlık sen

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in,

‘memurların maaş oranları minimum fiyata nazaran olmayacak’

Vedat Bilgin

istikametindeki açıklamalarına Sağlık-Sen Eskişehir Şube Lideri Hasan Hüseyin Köksal reaksiyon gösterdi. Köksal,

“Tatlı cümleler kurmak değil gerçekler üzerinden artırım yapın biz ona razıyız. Son bir yılda hayat yüzde 250 pahalandı”

Hasan Hüseyin Köksal

dedi.

Sağlık Sen Eskişehir Şube Lideri Hasan Hüseyin Köksal, bir televizyon programında, ‘memurların maaş oranları minimum fiyata nazaran olmayacak’ biçiminde açıklamada bulunan Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim’e reaksiyon gösterdi.

Bakanın açıklamalarını çok bahtsız bir açıklama olarak kıymetlendiren Köksal, “Kamuda kiracı olan Aile Tabiplerinin kira kontratlarına yüzde 70 artırım yapıldı biliyor musunuz? Askeri fiyata gelen artırım ile en düşük memur maaşı eşitlendi. Neresi övünülecek bir durum?” diye sordu.

“MEMURLAR BÜYÜKŞEHŞİRLERDE VAZİFE YAPMAK İSTEMİYOR”

Son bir yılda hayatın yüzde 250 zamlandığını belirten Köksal, “İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Balıkesir üzere büyükşehirlerde kiralar 10 bin liradan başlıyor sayın bakanım. Kimse büyükşehirlerde memur olarak vazife yapmak istemiyor. Enflasyon size nazaran ve meşhur TÜİK hesaplıyor ancak çarşı pazar tıpkı kelamı söylemiyor. Tatlı cümleler kurmak değil gerçekler üzerinden artırım yapın biz ona razıyız! Son bir yılda hayat yüzde 250 kıymetlendi sayın bakanım” biçiminde konuştu.

“BİR HEMŞİRE FORMASI 500 TL OLDU”

Memur maaşlarının çok düşük kaldığını ve memurların geçinmekte zorlandığını vurgulayan Köksal şunları söyledi:

“Eskişehir Diş Hastanesi’nde 30 yıllık memur 9 bin 500 TL maaş aldı sayın bakanım. Memurlar en çok kazanan kuyumcudan daha fazla vergi veriyor. Bilmem sayılar ne diyor bir bakın sayın bakanım. Sıhhat çalışanı 38 TL giysi yardımı alıyor sayın bakanım. Bu paraya çorap alınmıyor. Bir hemşire forması 500 TL oldu.

Hasan Hüseyin Köksal

Bir bardak çay 2 TL idi 8 TL oldu. Bir simit 1,5 TL idi 5 TL oldu sayın bakanım. 2 bin lira olan konut kiraları 6 bin liralara çıktı.

Hasan Hüseyin Köksal

İlkokula çocuğu giden bilir tost 5 TL idi 14 TL oldu. 2022 yılında 250 TL elektrik gelen konuta 600 TL elektrik geliyor sayın bakanım. 400 TL doğalgaz gelen meskene kısık derecede 1.400 TL geliyor. Bütün alkışlar size gelsin sayın bakanım. Artık cebinizde 5 TL taşımaya gerek kalmadı, zira 5 TL’ye bir çay bile içilmiyor.”

Hasan Hüseyin Köksal

kaynak: millihaberim

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Tiktok Fenomeni Doktor

Tiktok Fenomeni Doktorun Banyoda Temizlenmeyen Bölgeleri Çektiği Video 1Mn..

Şuana Kadar Bildiğiniz Tüm Doğum ve Gebelikleri Unutun – Foto galeri