içinde

SinirliSinirli

“Sağlık Sen mi, yoksa Başhekim mi yönetiyor?”

SES Eskişehir Şube Başkanı Umut Özge Yılmaz
SES Eskişehir Şube Başkanı Umut Özge Yılmaz
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp fakültesi Hastanesi’ndeki yönetim krizi devam ediyor. Hastaneyi yetkili sendika olan “Sağlık Sen mi, yoksa Başhekim mi yönetiyor?” soruları devam ederken SES Eskişehir Şube Başkanı Umut Özge Yılmaz, konuya dikkat çekerek başhekimi istifaya çağırdı.

Yılmaz, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde sular durulmak bilmiyor. 1 yıldır sağlık hizmetleri müdürlüğünün sendika bürosu gibi çalışmasına müsaade eden başhekim, ilginç bir yöntemle Jülide Coşkun ve yardımcısını görevden aldı. Başhekim ve sendikacılar göz servisinden fotoğraf verdi, müdür olarak atanan Zeynep Akgözlü üye yapıldı. Müdür atandığında önce sendika temsilcileri ve başhekim yeni atanan müdür ile fotoğraf verip, yeni müdürümüz dediler. Fakat daha sonra başhekim ben atadım dedi, sendika biz atadık dedi. Başhekim’in ‘yüzde 90 üyesi olan sendikadan atama yaptım’ açıklaması yapması sendika başkanı ağzı ile konuşmak değil midir? Aynı zamanda nöbetçi müdür olarak atanan sendika baş temsilcisinin; mobbinge maruz kaldığı için istifa eden hemşireye, başhekim odasında, başhekim ve sendika başkanımızdan özür dile, tekrar üye ol, istediğin yerde başlatalım dediğine dair iddialar duyduk. Görevden alınan müdür ve müdür yardımcısının uzun süreli hastalık raporu aldığını duyduk, daha önce mobbinge maruz kaldığı için istifa eden hemşirenin raporu bozdurulmuştu, görevden alınan müdür ve müdür yardımcısının raporu için de aynısı yapıldı mı?”

Yılmaz,

“Son olaylarda tartışmaların kavgaya, küfürleşmeye kadar vardığına dair iddialar geliyor kulağımıza. Günlerdir hastane 3 tane müdür yardımcısı eksik çalışıyor, insanlar niçin teklif edilen görevleri kabul etmiyor? sorusu soruluyor. Ortada ciddi bir yönetim sorun olduğu aşikar. Ayrıca, basında çıkan memnuniyet anketi sonuçları ülke gündemine oturdu ancak anket sonuçları tartışılmadı. Emekçilerin memnuniyetsizliği ile ilgilenmeyi bırakıp, anket sonuçlarını basına kimin verdiği soruşturuldu. Bilimde ve eğitimde başarısıyla anılan ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesi; son dönemde yönetim ve sendika kaynaklı yaşanan kaoslar ile gündemden düşmüyor. Kurum birbirine girmiş durumda Sayın Başhekim; sizinle durulmayacağı da aşikar. Böyle olmuyor; lütfen ayrılın”

şeklinde konuştu.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Sağlık personeli Nesihe Küsen Aikido Hayalini Gerçekleştiriyor !

Sağlık personeli Nesihe, Aikido Hayalini Gerçekleştiriyor !

Bingöl Devlet Hastanesi

Bingöl Devlet Hastanesi’nde Doktoru Güvenlik Görevlisiyle Birlikte Darp Ettiler !