içinde

Sağlık Sen Genel Başkanlığında Çatırdama ! Yeni Aday Belli Oldu !

Durali BAKİ
Durali BAKİ

Sağlık SEN Genel Başkan Vekili Durali BAKİ Sağlık SEN genel başkanlığına adaylığını açıklandı

BAKİ açıklamasını sosyal medyadan duyurdu;

Kıymetli dava arkadaşlarım;

Çok değerli üyelerimiz;

Birlik ve beraberliğimizi perçinlediğimiz şube genel kurullarımızı tamamladık. Üstün gayret ile sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına hizmet etmek maksadıyla bu kutlu yola revan olan tüm şube başkanlarımızı ve yönetim kurullarımızı tebrik eder, muvaffakiyetler dileriz.

Sağlık-Sen, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının mukaddes çatısı; güvenli aile ocağıdır. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanı; dünü ve bugünü, yarını ve geleceği en iyi şekilde tahlil edebilecek derinlik ve görüş açısına sahiptir.

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının umudu, istikbali olan Sağlık-Sen; dava ve hizmet uğruna daha çok emek sarf etmek, daha fazla gayret göstermekle yükümlüdür.

Ancak; beklenenin ortaya konulmadığı, aynı labirentte dönülüp durulan bir tablo ile karşı karşıyayız. Böyle bir tabloya kayıtsız kalmamız, umursamazlık yapmamız, akışına bırakmamız söz konusu olmayacaktır.

Çünkü biz sıradan bir sendika değiliz. Dertlerimiz, kaygılarımız var.

Sağlık Sen; yarınlara ışık tutmalı, çalışanlarımızın ufkunu aydınlatacak bir misyon yükümlenmeli ve sıradan bir sivil toplum örgütü hantallığından bir an evvel kurtulmalıdır.

Sağlık-Sen, yüzyılın yükselen değerlerinden geride kalmadan; yerelle, küreseli birleştiren ve Türkiye’de sendikacılığa yeni bir soluk getirecek anlayışı inşa etmelidir.

Sahada yaptığımız istişareler ve geri dönüşler neticesinde;

Kardeşliği ve emeği öne çıkaracak bir anlayışla sorumluluk almak; edindiğimiz tecrübeyi teşkilatımızın, Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanlarımızın hizmetine sunmak istiyoruz.

Geldiğimiz noktada sorumluluktan kaçmamız mümkün değildir!

Bu vesileyle, 18 Şubat 2023 tarihinde yapılacak Sağlık-Sen 7. Olağan Genel Kurulu’nda; “Sağlık Sen’de Birlik Hareketi” adına Genel Başkanlığa aday olduğumu, mensubiyetinden şeref duyduğum Sağlık-Sen teşkilatımıza saygılarımla arz ederim.

En büyük gücümüz; teşkilatlarımız, üyelerimiz, birlik ve beraberliğimizdir.

Buradan şubelerimize, delegelerimize, fedakâr sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımıza sesleniyorum:

Gelin; Mevlana’nın Hacı Bektaş-ı Veli’nin, Yunus Emre’nin, Ahi Evran ve Pir Sultan Abdalların verdiği ilhamla, birliğe ve kardeşliğe katkı sağlayalım.

Gelin, bu yeni dönemi; üslubu, tarzı, işleyişi, çalışmaları ve mücadelesiyle Erdemliler Hareketi’ne yakışır hale getirelim.

Gelin eksiklerimizi, tamamlayamadıklarımızı, gözden kaçırdıklarımızı konuşalım, tartışalım, çözüm arayalım.

Gelin; hakkaniyet temelinde, birlik ve beraberlik içerisinde, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının refahı, huzuru için birlikte ter dökelim.

Bismillah diyerek çıktığımız yolda Rabbim bizleri mahcup etmesin!

Durali BAKİ

Genel Başkan Adayı

Durali BAKİ Kimdir ?

Durali BAKİ, Ilgaz Dağları’nın eteğinde yer alan ve tuz mağaralarıyla meşhur Çankırı ilimizin Çerkeş ilçesine bağlı Meydan Köyü’nde, 1969 senesinde dünyaya gelmiştir. İlkokul ve ortaokulu Meydan Köyü’nde bitirmiş, lise eğitimini ise Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesi’nde tamamlamıştır.

Durali BAKİ, 1994 senesinde İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nde aldığı görevle çalışma hayatına başlamıştır. Önce, 112 Hamidiye Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, sonra Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde görev alan BAKİ, sonrasında yeniden 112 Hamidiye Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapmıştır.

2002-2003 yılları arasında, Sağlık-Sen İstanbul Şubesi’ni kurucuları arasında yer alan Durali BAKİ, Sağlık-Sen Temsilci Yönetim Kurulu üyeliği görevini de üstlenmiştir. 2009 yılında yapılan seçimde ise Sağlık-Sen İstanbul 1 Nol’u Şube Başkanlığına seçilmiştir. Sırasıyla, 2002, 2005, 2008, 20011, 2015 ve 2019 yıllarında gerçekleştirilen olağan ve olağanüstü kurullardan alnının akıyla çıkmıştır.

Durali BAKİ, 2012 yılında yapılan seçimde Memur-Sen İstanbul İl başkanlığına seçilmiştir. 2 Mart 2019 tarihine kadar iki görevi bir arada yürütmüş, bu süreler içerisinde İstanbul’da birçok sivil toplum örgütünde yönetici olarak görev almıştır. 2 Mart 2019 günü gerçekleşen Sağlık-Sen 6. Olağan Genel Kurulu’nda Sağlık-Sen Genel Başkan Vekili olarak seçilmiştir. Durali Baki evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

adenozin

Hep Yabancı sağlık çalışanlarının video örnekleriyle dolu heryer Peki Bizimkiler Durur mu?

Memur taban aylığı asgari ücret altında kaldı.

Memur’un taban aylığı asgari ücret altında kaldı !