içinde

AğlamakAğlamak

Sağlık Personeli Olmak..

serhatt (1)
serhatt (1)

Merhabalar Değerli Okur;


Uzun zamandır köşe yazısı yazmamaktaydım.Ancak gündemlerimiz nedeniyle bugün bu yazıda sizlerden bahsetmek için,sağlık personellerinin yani bizlerin gördüğü haksızlıkları belki bir çare olabilmesi adına kalemi elimize aldık ve sağlık personelinin sesi www.112acilfm.net üzerinden sizlere sunmaktayız..
Bilmektesiniz ki 2020 tüm insanlık adına bir çok felaketlerle geçmekte..Ancak Türkiye’de bir o kadar daha fazla diyebiliriz aslında.Elazığ Depremi,arkasından corona vebası bizleri sarmakta..

Sağlık personelleri hangi tür bela,veba ,deprem afad olursa olsun herzaman devletinin ve milletinin yanındadır..


Ancak Sağlık personelleri çoğu zaman üvey evlat muamelesi görmektedir ki günümüzdede gördüğümüz gibi..


Belki beni taşlıyacak olanlar olacak,her zaman ki gibi ancak yine de yazacam hep yazacam aslında bu yazdıklarım benim değil sizlerin sesidir..


 112AcilFm’in Misyon ,vizyon ne derseniz deyin Tek amacı Sağlık Personelinin Sesi olmasıdır…


Corona virüs nedeniyle bir çok meslek grubu,esnek çalışma,evde çalışma vb türlü çalışma sistemlerine girdi ancak sağlık personellerinin çalışma sistemi kolaylaşmaktan daha çok dahada zorlaştı çünkü sistem aynı ama heryerde corona virüsü;
Evden çık minübüse bin corona virüsü,işe gel corona virüsü,hastalarda corona virüs şüphesi,hastaneler çalıştığımız her ortam corona olabilme tehlikesi ve Malum yakın zamanda değerli meslektaşımız Hemşire Dilek Tahtalı’yı da çalışma ortamında bireysel temasla kaptığı corona virüsü nedeniyle vefat etmesi bu durumu gözler önüne serdi..Öte yandan Sağlık bakanının Corona virüs bulaştığı sağlık personeli sayısını açıklamaması da ayrı bir korkunç durum değil mi?


 Milletçe 3 Gün boyunca alkışlandık Ne güzeldi ..


 Sağlık personelleri olarak dövüldük,sövüldük,öldürüldük,sürüldük..Ama İlk Kez Alkışandık,Bu duruma karşılık nasıl tepki vereceğimizi neler yazacağımızı bilemedik Bir insan alkış dinler mi Dinlermiş sağlık personelleri bu alkış videolarını 112acilfm instagram sayfamızda başa alıp alıp izlediler dinlediler çünkü onlar alkışlanmaya alışık değillerdi..


Peki bu vefakar ,cefakar sağlık personelleri corona virüs pandemisinde yani savaşında devlet ne emrederse onu yaparız düşüncesiyle çalışırken bir çok meslek grubu esnek çalışırken sağlık personelleri neden coronadan önceki sistemle çalışıp herhangi bir çalışma saatinde düşüklük olmadan extra mesai ücreti almadan en tehlikeli meslek grubu iken bu kadar cesarete şayan insanlarken herşey neden aynı ,neden maddi yada başka bir onure sistemi devriye sokulmuyor..


3 Aylık Tavandan Ek Ücret verilmesi şudur yardımcı sağlık personeli 1000 –

Doktor 10 000 ek ödeme o zaman bu kadar korunma ekipmanları kullanan sağlık personelleri nerdeyse maske altında kendi nefesinde boğulacak sağlık personelleri toplamda 3 aylık 3000 lira mı hakkı corona virüsünden ölmediyse 3000 lira mı tatmin edecek..


 Şahsım adına şunu diyebilirim Ben normal maaşımı bu gibi durumlar ve olağan sağlık koşullarında çalışmak üzere almaktayım tabikide extra bişi beklemeden de mesleğimi severek yapmaktayım ancak gelen bir çok mesaja yönelik bu doğru cümleleri yazmak durumundayım..


 Benim nacizane ön görüm esnek çalışan memurların saatleri gibi sağlık personellerinin Özel,İşçi,Hizmetli,doktor ayırt etmeksizin çalışma saatlerinin bu pandemi de düşürülmesi ve mesai ile ödüllendirilmesidir ki bu meslekte malesef kendimizle birlikte eş,dost,akraba,evlatlarımızı bu riske ortak etmekteyiz..


 Şimdi diyeceksiniz ki misafirhaneler hazırladık Ben ve eşim sağlıkçı çocuğuma bakacak kimse yok ben yada benim gibi sağlıkçılar nasıl misafirhanelere gidecek..
Ölsemde sağlık personeli olmak ve bu mesleği icra etmekten onur duyarım ancak öldüğümde de eşime çocuğuma buna sebep olan Şehitlik ÜNVANI VE Bir miktar çocuğumun geleceğine genç yaşta yada umulmadık andaki ölüme karşılık gelecek maddi imkanıda bırakmak isterim.

Sağlık personellerinin sesi olarak bunu istediklerini bilmekteyim…
Tavandan ek ödemede ki malesefki güzel ama biraz adeletsiz düşündüğümüz bu corona ödemelerinden neden sadece devlet çalışanları hatta onlar içindede kısmi yani işçi hizmetli gibi kadrolara yok ki,Onlarda risk grubu içinde..Özel hastanelerde malum olarak corona virüs şüphesi yada vakalarına bakan sağlık personellerine bir ödeme yaptırımı uygulanmıyor.

Biliyoruz ki ülkemizde özel firmalar devlet baskısı olmadan çalışana malesef keyfince ek ücret vermezler…


 Demem Odur ki sağlık personelleri meslekleri uğruna ölmeye hazır her zaman tüm güçlerini insan sağlığı için kullanmakta Değerli Devlet büyüklerimizden de Mileltimizinden de saygı duyulmak saygı çerçevesindede hakkımız olanları hakkettiklerimizi istemeden ki şu vakte kadar hiç bir sağlık personeli çıkıpta ” biz coronada çalışmayız ek para verin ” de demedi, verilmesini isteriz..


Evet Her elma kasasında bir kaç çürük çıkacaktır o çürükler yüzünden tüm kasa da atılmaz bizler Canları uğruna Can kurtaranlar olarak Ne Verilecek Ne yapılacaksa adletli ve tüm sağlık personelleri olarak ayırt etmeksizin yapılmasını rica ediyoruz


Saygı ve selamla Lütfen Corona Virüsü koruyucu ekipmanlarınızı titizlikle ve doğru kullanımla kullanmanızı tavsiye ediyorum


Allah yar ve Yardımcınız olsun..
Serhat Şimşek

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ne düşünüyorsun?

SerhATT

Ambulans Bir Taksi Hizmeti Değildir!Peki Çözüm ?

acil yaklaşım

ACİL YAKLAŞIMDA HAYATİ ÖNEMİ OLAN 20 KISA BİLGİ