içinde

O da NeO da Ne

SAĞLIK OCAĞINDAKİ DAYAĞA ÖDÜL GİBİ CEZA !

sağlıkta şiddet
sağlıkta şiddet
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Konya’da maske takmasını istedikleri gerekçesiyle tartıştıkları aile hekimi Hasan Koç (50) ve aynı aile sağlığı merkezinde görevli ebe hemşire eşi Seda Koç’a (34) şiddet uygulayıp, hakaretlerde bulunan Nevzat Baktemur (33) ve arkadaşı Turan Dayan (32) ‘Görevi yaptırmamak için direnme’ suçundan ‘haksız tahrik’ ve ‘iyi hal’ hükümleri de uygulanarak 1’er yıl 6’şar ay 22’şer gün hapis cezasına çarptırıldı. Aynı dosyada yargılanan doktor Hasan Koç da kendisini ve eşini korumak için karşı tarafa silahtan sayılan copla saldırdığı gerekçesiyle 168 gün karşılığı 3 bin 360 TL adli para cezasına çarptırıldı. Kararı hem doktorun avukatları hem de Cumhuriyet Savcısı istinaf etti.

Konya Merkez Karatay ilçesi Başak Mahallesinde bulunan Aile Sağlığı Merkezi’nde 2,5 yıl önce meydana gelen olayda, Nevzat Baktemur, iddiaya göre pandemi koşulları nedeniyle maske takmasını istediği aile hekimi Hasan Koç ve ebe hemşire eşi Seda Koç’u merkezin dışına çıkarttı. Baktemur burada arkadaşı Turan Dayan ile birlikte Koç çiftine saldırdı. Tutuklanan Baktemur ve Dayan bir ay bile cezaevinde yatmadan tutuksuz yargılamak üzere tahliye edildi. Koç çiftide olayra bir süre sonra tayinlerini başka bir ile almak durumunda kaldı.

‘SENİ BURADA YAŞATMAYACAĞIZ’

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Nevzat Baktemur ve Turan Dayan’ın Hasan Koç’a ‘Namussuz, şerefsiz, seni burada barındırmayacağız’ diyerek tehdit ve hakaret ettikleri, Hasan Koç’u dışarı çıkartıp darp ettikleri, bu esnada olayı videoya alan Seda Koç’a yönelen şüphelilerin ‘Bu telefonu kafanda kırarım’ dedikleri, Seda Koç’u darp edilen eşini kurtarmak için şüphelilere biber gazı sıkmaya çalıştığı belirtildi.

SAĞLIK OCAĞINDAKİ DAYAĞA ÖDÜL GİBİ CEZA

Tutuksuz sanıklar Asliye Ceza Mahkemesinde son kez hakim karşısına çıktı. Nevzat Baktemur ve Turan Dayan ‘Görevi yaptırmamak için direnme’ suçundan ‘haksız tahrik’ ve ‘iyi hal’ hükümleri de uygulanarak 1’er yıl 6’şar ay 22’şer gün hapis cezasına çarptırıldı.

KENDİNİ VE EŞİNİ KORUDUĞU İÇİN CEZA ALDI

Aynı dosyada aynı zamanda şüpheli konumunda olan doktor Hasan Koç, kendisini ve eşini korumak için Nevzat Baktemur ve Turan Dayan’a yönelik silahtan sayılan jop ile yaralama suçunu işlediği gerekçesiyle 168 gün karşılığı 3 bin 360 TL adli para cezasına çarptırıldı. Mahkeme bu parayı da 5 taksitle ödemesine hükmetti.

SAVCI: HUKUKA AYKIRI BİR KARAR

Hemen Hasan Koç’un avukatları hem de Cumhuriyet Savcısı kararı istinaf etti. Savcı istinaf dilekçesinde, Hasan Koç’a verilen mahkumiyet kararının dosya kapsamında delillere ve olayın oluş şekline göre hukuken yerinde olmadığını, Koç’un silahtan sayılan jop ile sanıklara yönelik herhangi bir eylemde bulunmadığını, darp olayını gerçekleştirmiş olsa da jopu kullanmadığını, Koç’un eylemlerinin kendilerine yönelik saldırıyı defetmek için olduğunu, bu haliyle Koç’un meşru müdafaa maddesinden yararlanması gerektiğini ancak bu maddenin uygulanmamasının hukuka aykırı olduğunu belirtti

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

İzmir Diş Hekimleri Odası'nda 20'nci Olağan Genel Kurul sonrası Yeni Yönetim Göreve başladı !

İzmir Diş Hekimleri Odası’nda 20’nci Olağan Genel Kurul sonrası Yeni Yönetim Göreve başladı !

Google doktor reçetelerini çöz

Devlet hastanesinden heyet raporu almak kaç TL?