içinde

sevdimsevdim

Sağlık Çalışanlarına Kuduz Profilaksi Rehberi, Mücadele ve Profilaksi Uygulamaları eğitimi !

Sağlık Çalışanlarına Kuduz Profilaksi Rehberi, Mücadele ve Profilaksi Uygulamaları eğitimi !
Sağlık Çalışanlarına Kuduz Profilaksi Rehberi, Mücadele ve Profilaksi Uygulamaları eğitimi !

Biga Devlet Hastanesi’nde Acil Servis personeli ve aşı sorumlularına yönelik Kuduz Profilaksi Rehberi, Mücadele ve Profilaksi Uygulamaları eğitimleri düzenlendi.

Kuduzla ilgili temel bilgilerin paylaşıldığı eğitimde, hastalığın önlenmesi ve tedavi yöntemleri ele alındı.

Biga Devlet Hastanesi Acil Servis personeli ve aşı sorumlularına yönelik, Kuduz Profilaksi Rehberi, Kuduzla Mücadele ve Profilaksi Uygulamaları, Kuduz Riskli Temas Bildirimleri, kuduz bilgilendirme formu ve vaka inceleme formu konularında bilgilendirme eğitimleri tamamlandı.

Biga Devlet Hastanesi Acil Servis personeli ve aşı sorumlularına yönelik, Kuduz Profilaksi Rehberi, Kuduzla Mücadele ve Profilaksi Uygulamaları Kuduz Riskli Temas Bildirimleri ve vaka inceleme konularında eğitim verildi.


Düzenlenen eğitimde şu konulara yer verildi; Kuduz, insanlarda ve birçok memeli hayvanda ölümcül seyreden ensefalomiyelite yol açan akut viral bir zoonotik hastalıktır. İnsan vakalarının çoğuna kuduz köpeklerin sebep olduğu ısırıklar neden olmaktadır.

Mevcut yaralara enfekte salyanın bulaşması, tırmalama gibi mekanik ya da gıda yoluyla bulaşabildiği de bildirilmiştir. Kuduz hastalığı klinik belirtiler meydana geldikten sonra dramatik bir şekilde ölümle sonuçlanan ancak temas ve ısırılma sonrası aşılama ile %100 önlenebilen viral zoonotik bir hastalıktır.

Kaynak: caninsesi.com.tr

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Sağlık Bakanlığı saha koordinatörleri Van'da !

Sağlık Bakanlığı saha koordinatörleri Van’da !

RAMAZAN

Regl (adet) Olan Kadın ne Zaman Oruç Tutabilir ve Namaz kılabilir? Nihat Hatipoğlu