içinde

Sağlık Bakanlığı Sağlık Personeli Promosyonları için Bankaların Genel Müdürleriyle görüşüyor !

para
para

Sağlık Bakanlığı promosyon süreciyle ilgili Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş’tan dikkat çeken açıklama geldi.

SAĞLIK BAKANLIĞI ÇABA İÇERİSİNDE!

Durmuş, sağlık çalışanlarının maksimum düzeyde banka maaş promosyonu alabilmesi için Bakanlığın çaba içerisinde olduğunu, Bakanlığın bu çabasını desteklediklerini ama kamuoyunun da bilgilendirme ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

Sağlık Sen Kütahya Şubesi ziyaretinde Sağlık Bakanlığı promosyon süreci ve sendikalara % 2 üye sınırı getiren düzenlemeyle ilgili açıklamalarda bulunan Durmuş, torba kanun teklifinin komisyonda kabul edildiğini söyledi.

Düzenlemenin yasalaşması halinde % 2 barajını geçen sendikaların üyelerinin toplu sözleşme ikramiyesinden faydalanabileceğini söyleyen Durmuş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu çok önemli bir düzenleme. Türkiye’de memur sendikacılığına kalite getirecek, nitelik kazandıracak, kimlik kazandıracak önemli bir uygulama. Sendikalar tüm dünyada kabul görmüş önemli bir mücadele zemini ama bu hakkın doğru kullanılması gerekiyor. Maalesef Türkiye’de kurulmuş olan yüzlerce sendikada bu sendikal hakkı çok olumsuz kötü niyetli kullanan insanlar vardı. Bu yolun kapatılması noktasında atılmış önemli bir adım.”

Durmuş, sendika kurulması konusunda herhangi bir engelin olmadığını, Memur-Sen’in kazanımı olan toplu sözleşme ikramiyesinden faydalanabilmek için yüzde 2 örgütlenme barajını gerçekleştirmiş olmaları gerektiğini dile getirdi.

Düzenlemenin bu yılın mayıs ayı esas alınarak hayata geçirilmesinin beklendiğini anlatan Durmuş, “Yüzde 2 örgütlenme barajını geçmiş olan tüm sendikalar bu haklardan faydalanacak. Bu barajı geçememiş olanlar bu haktan faydalanamamış olacaklar. Dolayısıyla biz yapılmış olan bu düzenlemeyi Memur-Sen olarak destekliyoruz. Yerinde bir düzenleme olarak görüyoruz. Sonuna kadar da destekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARIN BANKA PROMOSYONU


Semih Durmuş, sağlık çalışanlarının maaş promosyonuna ilişkin Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen sürecin bir an evvel sonuçlandırılmasını beklediklerini belirtti.

Yeni dönemde yapılacak anlaşmaların 3 yılı kapsaması gerektiğini ifade eden Durmuş, sözlerini şöyle tamamladı:

“Biz sağlık çalışanlarının maksimum düzeyde banka maaş promosyonu alabilmesinin mücadelesini veriyoruz. Bu noktada sahada mücadele veriyoruz. Şu anda da top Sağlık Bakanlığında ve bakanlık bankaların genel müdürleriyle görüşmeler yapıyor. Sağlık çalışanlarının maksimum düzeyde banka maş promosyonu alabilmesi için çaba içerisinde, biz bu çabayı destekliyoruz ama kamuoyunun da bilgilendirilmesine ihtiyacı var.”

Semih Durmuş

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

sağlık bakanlığı

2023 Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımında Mülakat Var mı ?

ece seçkin

Ece Seçkin Korona Virüs Aşı Konusunda “Yemem O Yalanları”