içinde

 Sağlık Bakanlığı Eş Durumu Tayin Kurası Ne Zaman ?

112acilfm sağlık bakanlığı haber
112acilfm sağlık bakanlığı haber

Sağlık Bakanlığı’na bağlı hizmet birimlerinde 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında görev yapan sözleşmeli sağlık personelinin aile birliği mazeretine bağlı yer değişikliği başvuruları alındı.

Tayin başvurusu yapan görevlilerin gündeminde kura tarihi var. Peki, Sağlık Bakanlığı eş durumu (mazerete bağlı yer değiştirme) tayinleri kurası ne zaman gerçekleşecek?

Sağlık Bakanlığı eş durumu tayinleri için başvurular 30 Ocak 2024 – 05 Şubat 2024 tarihleri arasında alındı. Bu kuraya başvuruda bulunan sözleşmeli sağlık personelinin aile birliği mazereti nedeniyle yer değişikliği için; bulunduğu ilde bir yıl görev yapmış olması, eşinin görev yaptığı ilde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon ilan edilmiş olması, eşinin Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşu personeli olması veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında kadrolu personel olması şart tutulmuştu.

MAZERETE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME KURASI NE ZAMAN?

Başvurular, anılan mevzuata göre incelenecek, başvuru evraklarının incelenmesi neticesinde uygun görülen ve uygun görülmeyen başvurular, ret gerekçeleri ile birlikte tebligat yerine geçmek üzere 23 Şubat 2024 Cuma günü EKİP üzerinden ilan edilerek, elektronik ortamda itirazlar alınacak ve neticeleri EKİP üzerinden ilan edilecektir.

Belgeleri eksik olan, ilan metninde belirtilen süre içerisinde başvurmayan, istenen belgeyi belirtilen süre içerisinde sisteme yüklemeyen, yanlış müracaatta bulunan, EKİP üzerinden kesinleştirilmeyen başvurular geçersiz sayılacak.

İlan metni ve detaylar 2024 Yılı Sağlık Bakanlığı Sağlık Personeli Eş Durumu Tayini !

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

sağlık personeli sık sorulan sorular

Kamu İşçilerinin Refakat İzin Hakkı !

Paramedik Pınar Tekin Yıldırım Vefat Etti !