içinde

Sağlık Bakanlığı 2 Yıllık Ambulans Uçak Kiralama Ücreti:215 Milyon Lira !Katar..

uçak ambulans
uçak ambulans
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ambulans uçak için Red Star Havacılık şirketine 215 Milyon Lira ödeme yapacak.

10 Ekim tarihinde Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün düzenlediği ihaleye sadece Red Star Havacılık Hizmetleri Anonim Şirketi katılırken, ambulans uçak 2 yıllığına kiralandı.

2 yıl süreyle yapılan ambulans uçak kiralama karşılığı Bakanlığın Katarlı firmaya 215 milyon 190 bin lira ödeme yapacağı Bir Gün gazetesinde yer aldı.

İhale dosyasında yer alan verilere göre, ambulans uçakta vazife yapan sağlık çalışanları da aynı vakitte uçakların kiralandığı Red Star Havacılık Şirketi’nin personeli olacak.

Ambulans uçakta bir hekim ve sağlık personeli vazife yapacak.

Sağlıkçıların giysilerinin üstünde de

“Sağlık Bakanlığı”

logosu ile yazısının bulunmasının mecburi olduğu belirtildi. Ticaret Sicili Gazetesi’nde yer alan verilere göre, Red Star Havacılık Hizmetleri Anonim Şirketi’nin yüzde 49’luk ve en devasa hissedarı Katar odaklı “Gulf Helikopters” adlı şirket. Firmanın yüzde 46’lık hissesi Celal Emre Dursun’a, yüzde 5’lik hissesi ise Fatih Yalçın’a ait. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün “Genel Havacılık Yönetmeliği” gereğince Türkiye’de etkinlik gösterecek şirketlerde, ortak olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bulunması mecburi. Ancak BirGün’e konuşan sektör temsilcilerine göre, bu şarta fazlalıkla kâğıt üstünde uyuluyor.

SEKİZ YILDIR AYNI ŞİRKET


Bu ihale, Sağlık Bakanlığı’nın Red Star Havacılık Şirketi’ne verdiği ilk ihale de değil. Bakanlık, 2016’dan bu yana şirkete altı ayrı ihale verdi. Bu ihalelerin toplam bedeli ise 427 milyon 813 bin TL. Sağlık Bakanlığı’nın söz hususu şirkete verdiği ihalelerin bedelleri şu şekilde:

Yıllara Göre Ambulans Uçak Kiralama Ücretleri

2016: 1 milyon 912 bin TL
2017: 11 milyon 516 bin TL
2018: 126 milyon 914 bin TL
2019: 17 milyon 200 bin TL
2021: 55 milyon 80 bin TL
2022: 215 milyon 190 bin TL

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ordu Devlet Hastanesi

Usulsüzlüklere Karşı Çıkan Sağlık Personelin Görev Yerlerinin Değiştirilerek Hastaneden Uzaklaştırıldı !

Sendika Kesinti ücretleri Ne kadar Oldu,2022 Temmuz Sendika Kesinti Ücretleri,Sendika Kesinti Ücret,sendika parası,

Sağlık Sen, Türk Sağlık Sen, SES ve Hekim Birliği Sendikaları Harici geri kalan tüm sağlık sendikaları kapanma tehlikesiyle karşı karşıya !