içinde

O da NeO da Ne

Radyasyona maruz kalan sağlık çalışanları için yeni bir düzenlemenin elzem !

üzgün sağlık personeli 112 acilfm
üzgün sağlık personeli 112 acilfm

Sağlık-Sen Amasya Şube Başkanı Ahmet Yeşilgöl, hastanelerde radyasyona maruz kalan sağlık çalışanları için yeni bir düzenlemenin elzem olduğunu ifade etti.

Sağlık-Sen Amasya Şube Başkanı Ahmet Yeşilgöl, hastanelerde radyasyona maruz kalan sağlık çalışanları için yeni bir düzenlemenin elzem olduğunu ifade etti.

Sağlık-Sen Amasya Şube Başkanı Ahmet Yeşilgöl, radyoloji teknisyenleri ve teknikerleri gibi radyasyon alanında görevli çalışanların mevcut durumda, çalışma koşullarının özel şartlara tabii olduğunu belirterek, “Ancak, artan iş yükü ve çalışma saatleri göz önüne alındığında çalışanların radyasyona maruziyetini azaltacak yeni düzenlemelerin hayata geçirilmesi elzemdir” dedi.

“Projelerimizi Genişleteceğiz ve Çeşitlendireceğiz”
Yeşilgöl Sağlık-Sen Otel, Sağlık-Sen Taksi, Sağlık-Sen Kreş, AYT-TYT ve LGS kurslarıyla ilgili bilgi veren Doğan, hizmet sendikacılığı çizgisinde sunulan projeleri genişleteceklerine ve çeşitlendireceklerine vurgu yaptı.

Sağlık-Sen’in sendikacılık anlayışında önemli bir farkındalık oluşturduğunun altını çizen Yeşilgöl, yaptıkları çalıştaylarla meslek kollarındaki sorunların belirlenmesi ve çözüm önerileri aranması ile özlük haklarının daha ileriye taşınması amacıyla gerçekleştirdikleri ziyaretlerle farkındalık yarattıklarını kaydetti.

Sağlık çalışanları için her alanda mücadeleye devam ettiklerini ifade eden Yeşilgöl

“Hemşirelik çalıştayı bir başlangıç. Diğer meslek kolları için de akademisyenlerimiz, idari kadrodaki arkadaşlarımız, Genel Merkez birimlerimizle birlikte çalışmalar yürüteceğiz”

ifadelerini kullandı.

“Mağduriyetlerin Giderilmesinin Takipçisi Olacağız”
Sağlık-Sen’in tarihinde bulunmayan başarılara imza attıklarının altını çizen Yeşilgöl

“Sağlık-Sen yetkili sendika olduğundan bu yana önemli kazanımlar elde etti. Son Toplu Sözleşme’de ise nöbet ücretlerinde 10 puan artış sağladık. Lise mezunu ebe-hemşire arkadaşlarımızın, idari memur arkadaşlarımızın, hizmetli arkadaşlarımızın taban ücretlerinde 10 puan artış sağladık. Ayrıca taban ödemelerindeki katsayı olan 0,32’yi 0,37’ye çıkarttık. Ancak, taban ödeme katsayısı sağlık hizmetleri sınıfında yer alan bir grup çalışan için 0,37 olarak uygulanıyorken, aynı tabloda diğer lisansiyer olarak sayılmış olmasına rağmen sağlık hizmetleri sınıfında olduğu açık olan meslek mensupları için 0,32 katsayısı uygulanıyor. Bu meslek gruplarına 0,37 olarak uygulanmaması hatalı bir değerlendirmedir. Biz geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanlığı ile YÖK’e mağduriyetlerin giderilmesi için yazımızı yazdık. Gelişmelerin takipçisi olacağız. Fizyoterapist, psikolog ve diyetisyen gibi tüm sağlık lisansiyer arkadaşlarımızın sorununu çözmek için gayret edeceğiz”

şeklinde konuştu.

Öte yandan radyasyon alanında görevli çalışanların sorunlarına da değinen Yeşilgöl,

“Radyoloji teknisyenleri ve teknikerleri gibi radyasyon alanında görevli çalışanların mevcut durumda, çalışma koşulları özel şartlara tabii. Ancak, artan iş yükü ve çalışma saatleri göz önüne alındığında çalışanların radyasyona maruziyetini azaltacak yeni düzenlemelerin hayata geçirilmesi elzemdir”

dedi.

Yeşilgöl

“Toplu Sözleşme Dönemi’ndeki kazanımlarımızın meyvelerini şimdi almaya başlıyoruz. Yalnızca kazanımlar konusunda değil, aynı zamanda sosyal sendikacılık ile sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımıza hizmet ediyoruz. Üyeden gelen üyeye gitmeli anlayışıyla çıktığımız yolda, projelerimiz başarıya ulaşıyor. Üyelerimizin kazançlarını artırmanın yanı sıra giderlerini de azaltma noktasında projeler gerçekleştiriyoruz. Tüm faaliyetlerimizi, çalışmalarımızı ve projelerimizi, Sağlık-Sen Dijital Kimlik Uygulamasından, Sağlık-Sen TV Youtube kanalımızdan, ve Sağlık-Sen sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz”

diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

gazi üniversite hastanesi

Fenilketonüriye karşı gen tedavisini dünyada ilk kez Türkiye’de başarıyla uygulandı !

İskenderun Devlet Hastanesi Hemşiresi Nihal Kızıltaş vefat etti!

İskenderun Devlet Hastanesi Hemşiresi Nihal Kızıltaş vefat etti!