içinde

Profesör Doktor Nihat İnanç İstanbul Haliç Üniversitesi Rektörü Oldu !

Profesör Doktor Nihat İnanç
Profesör Doktor Nihat İnanç
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Muş Alparslan Üniversitesi Kurucu Rektörü Profesör Doktor Nihat İnanç, İstanbul Haliç Üniversitesi Rektörlüğü’ne atandı.

Profesör Doktor Nihat İnanç kimdir?

Lisans ve yüksek lisans öğrenimini; İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden sırasıyla 1988 ve 1992 yıllarında tamamlayarak mezun oldu.

1993 yılında Kocaeli Üniversitesi‘ne kayıtlı olarak başladığı ‘Doktora’ çalışmalarını, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Robotik Bölümü’nde sürdürerek 1996 yılında tamamladı.

İstanbul Teknik, Sakarya, Kırıkkale ve Yüzüncü Yıl Üniversitelerinde akademisyen olarak görev yaptı. ABD’ de bulunan Ohio-State Üniversitesi’nde ‘Post-Doctorate’ ve ‘Misafir Öğretim Üyesi’ statüsünde çalıştı. 2003 yılında Doçent oldu. 09 Eylül 2008 tarihi itibariyle Muş Alparslan Üniversitesi Kurucu Rektörlüğü’ne atandı ve iki dönem Rektörlük yaptı.

YÖK Denklik Komisyonu, YÖK MühendislikFen Bilimleri Doçentlik Kriterleri Belirleme Komisyonu ve ÜAK Mesleki Unvanları Belirleme Komisyonu Başkanı olarak görev yaptı. 17 Ocak 2024 tarihi itibarıyla Haliç Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümüne Profesör olarak atandı. Halen Haliç Üniversitesi Rektörlüğü görevini yürütmektedir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ünlü Doktor Mehmet Öz Açıkladı, Naftalin ve Bu Kimyasallara DİKKAT !

Doktor Orhan Rodoplu Kimdir ?