içinde

SinirliSinirli O da NeO da Ne

Peygamberimize Hakaret Eden Sağlık Teknikeri İhraç Edildi !

112acilfm
112acilfm

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan bir sağlık teknikeri kadın görevli, sosyal medya platformları üzerinden peygamberlere hakaret ettiği suçlamasıyla yargı kararıyla meslekten ihraç edildi.

Olay, hastane içinde büyük bir yankı uyandırdı. Sağlık teknikerinin sosyal medya üzerinden yapmış olduğu bu hakaretlerin yasal sonuçları hakkında başlatılan dava sonuçlandı ve mahkeme, kadın sağlık teknikerini meslekten ihraç etme kararı aldı.

Konya nüfusuna kayıtlı olan bir sağlık teknikeri, sosyal medya platformlarında peygamberlere yönelik yaptığı tartışmalı paylaşımlar nedeniyle kamuoyunda büyük tepki çekmişti.

Çorum İl Sağlık Müdürlüğü, bu kişiyi açığa almış ve aynı zamanda Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu. Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı, söz konusu sağlık teknikerinin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme ve aşağılama suçlarından soruşturma başlattı.

Yargılama sonucunda sağlık teknikeri, hastanedeki görevinden ihraç edildi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ne düşünüyorsun?

Sağlık Bakanlığı tarafından yılda bir kez gerçekleştirilen "Giysi Yardımı" programının ücreti, son dönemlerde gündemde önemli bir yer tutuyor. 2023 yılında 293 milyarlık bir bütçeye sahip olan Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına sadece 70 TL tutarında giysi yardımı yapmıştır.

Sağlık Personeline 70 TL Forma Yardımına Ne Alınır ?

hemşire

MİT Sağlık Personeli Alım İlanı !