içinde

O da NeO da Ne

Özgür Özel:Geçmişte mühendis, doktor, hakim ve savcı maaşları eşitti!

CHP Grup Başkan Vekili özgür Özel
CHP Grup Başkan Vekili özgür Özel
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yaptığı bir açıklamada “Geçmişte mühendis, doktor, hakim ve savcı maaşları eşitti” diyerek hekimlerin tepkisini çekti.

Özel, maaşlar arasındaki dengesizliğe dikkat çekerek, “Yıllar içinde öyle bir grafik var ki keşke yanımda olsaydı da size gösterseydim. Mühendis maaşları perişan olmuş durumda” dedi.

Özel, mühendislerin alım gücünün ciddi şekilde düştüğünü vurgulayarak, “Normalde 100.000 TL’nin üstünde maaş alması gerekirken, işe başladığı günkü hesapla şu anda 40.000 TL maaş alıyorlar. Mühendisler 40.000 TL, hatta bazıları 35.000 TL maaşla kamuda çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Özel, maaş grafiklerinin son yıllarda ciddi bir düşüş gösterdiğini belirtti. Mühendislerin yaşadığı mali zorluklara dikkat çeken Özel, “Mühendisler, yıllar önce başladıkları maaş seviyesinin çok altında maaş alıyorlar.” dedi. Özel , Kamuda çalışan mühendislerin ekonomik sıkıntılar yaşadığına dikkat çekti.

Doktorların Tepkisi
Özel’in maaşlar konusundaki açıklamaları, özellikle hekimler arasında büyük bir tepkiye neden oldu. Doktorlar, maaşlarının mühendislerle karşılaştırılmasını eleştirerek, “Bizler de yıllarca eğitim aldık ve zorlu çalışma koşulları altında hizmet veriyoruz. Maaşlarımızın yüksek olduğunu söylemek, bizim emeğimizi göz ardı etmektir” dediler.

Özgür Özel’in açıklamaları, kamu çalışanları arasındaki maaş dengesizliğini tekrar gündeme getirdi. Özel, “Mühendislerin ve diğer kamu çalışanlarının hak ettikleri maaşı alabilmeleri için hükümetin acil adımlar atması gerekiyor.

Özel’in açıklamaları sonrası X platformunda kamu çalışanlarının maaşları konusundaki tartışmalar alevlendi ve maaş adaleti konusunu yeniden gündeme taşınmasına neden oldu.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Osmanlı’nın İlk Hastanesi Bursa Yıldırım Darüşşifası’nın kubbesindeki kurşun levhaları Çalarken Yakalandılar !

Bursa Şehir Hastanesi

Bursa Şehir Hastanesi’nde Yoğun Bakım Hemşiresi Sorunsalı !