içinde

Oyuncak Ambulans Müzesi

ambulans oyuncak
ambulans oyuncak
ambulans oyuncak
4264_3517286
4264_2409885
4264_799479
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

BURSA’nın İnegöl Devlet Hastanesi’nin Türkiye’de tek dünyada ikinci olan “Oyuncak Ambulans Müzesi” çocuklardan yoğun ilgi görüyor.
Bursa’nın İnegöl Devlet Hastanesi, Sağlık Tarihi Müzesi’nin ardından ‘Ambulans Tarihi Müzesi’ ile ‘Oyuncak Ambulans Müzesi’ni açtı.Oyuncak Ambulans Müzesi’nde 300’e yakın oyuncak ambulans sergileniyor.

Ambulans helikopterlerin de görücüye çıktığı müzede, Çanakkale ve Yemen cephelerinde kullanılan tarihi ambulansların örneklerini de görmek mümkün “Ambulans tarihini anlatan oyuncaklarımız da var” Çürümeye bırakılmış eski ambulanslar sergileniyor. Hastane girişinde bulunan müze, çocuklardan da yoğun ilgi görüyor. Hastane Müdür Yardımcısı Kamil Saçkesen, “Ulusal ve uluslararası İnegöl Turizm Parkuru’nda, İnegöl Devlet Hastanesi olarak yerimizi alma çabalarımızın bir girişimi olarak,

2016 yılında İnegöl Devlet Hastanesi’nin kuruluşunun 110’uncu yılında hizmete soktuğumuz İnegöl Sağlık Tarihi Müzesi’nin yanı sıra hastanemizin kuruluşunun 112’nci yılında 112 Sağlık Hizmetleri’nin önemini vurgulayacak şekilde Türkiye’de ilk ve tek, dünyada ise ikinci olan ‘Oyuncak Ambulans Müzesi’ bölümlerimiz mevcut. Burada aynı zamanda ambulans tarihini anlatan oyuncaklarımız da var” dedi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

ERC 2015 Tedavi Algoritmaları

TRİAJ