içinde

O da NeO da Ne

Öğretmenlere Doktorlar Kadar Eğitim Yolda !

şaşkın düşünceli sağlık personeli haber 112 acilfm
şaşkın düşünceli sağlık personeli haber 112 acilfm
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Üniversitelerde en uzun eğitim süresi Tıp Fakültelerindedir. Normal bir tıp fakültesinde okuyan doktor adayları 6 yıllık üniversite eğitiminden sonra mezun olup doktorluk yapabilmektedir. Eğitim fakültelerinde ise okul süresi 4 yıl olarak devam etmektedir.

Ancak öğretmenliğe gelecek yeni sistem ile öğretmenlerimizin eğitim süreleri 2 yıl daha uzuyor ve öğretmenliğin eğitim süresi de tıp fakülteleri ile eşitleniyor.

ÖNCE ATAMA SONRA AKADEMİDE EĞİTİM

Eğitim Fakültelerinde 4 yıl okuyup mezun olduktan sonra öğretmenler KPSS’ye girerek atama kovalıyor. Şimdi KPSS‘ye girip atanan adaylar, 2025’te kurulacak Milli Eğitim Akademisi’ne alınacak. Akademiye alınacak öğretmenlere 4 dönem eğitim verilecek. 20’den fazla büyükşehirde kurulacak merkezlerde eğitim gören öğretmenlere ise 22 bin TL’lik maaş ödemesi yapılacak. Her 6 ayda bir bu rakam memur maaş zammı kadar yükselecek.Eğitimi başarılı şekilde tamamlayan adaylar daha sonra okullarında görevlerine başlayabilecek.

Öğretmen akademisinin açılacağı pilot şehirler şu şekilde açıklandı:

“Amasya, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Edirne, Erzurum, İzmir, Konya, Kastamonu, Kahramanmaraş, Mardin, Sakarya, Trabzon, Tokat, Van, Mersin, Eskişehir, Sivas, Malatya, Kocaeli, Tekirdağ, Kütahya”

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

üzgün hemşire

HEMŞİRELERİ KORUYACAK ÖNLEMLER OLMALI !

HASTANE PERSONELİ HEMŞİRELER GÜNÜ’NÜ HASTALARLA BİRLİKTE KUTLADI

Bursa İlker Çelikcan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde Hemşireler Hastalarla Birlikte Günlerini Kutladı !