içinde

sevdimsevdim

Nöroloji Derneği’nin Yeni Başkan Doktor Murat Terzi Oldu !

Prof. Dr. Murat Terzi
Prof. Dr. Murat Terzi
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Terzi, Türk Nöroloji Derneği Başkanı seçildi. Türk Nöroloji Derneği 59. Ulusal Nöroloji Kongresi’nde yeni yönetim belirlendi.

Kongrede yapılan oylamada Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Terzi, başkanlığa getirildi.

“Benim için büyük bir sorumluluk”

Türk Nöroloji Derneği Başkanı seçilmesini değerlendiren Prof. Dr. Murat Terzi,

“Türk nöroloji camiasının zengin mirası ve gelecekteki potansiyeliyle birlikte bu göreve layık görülmek, benim için büyük bir sorumluluktur. Türk Nöroloji Derneği, ülkemizin en köklü ve saygın derneklerinden biridir. Kuruluşundan bu yana, nörolojik hastalıkların tanı ve tedavisinde, nöroloji alanındaki bilimsel çalışmalarda ve nöroloji uzmanlık eğitiminde önemli rol oynamıştır. Ben ve yönetim kurulundaki diğer görev alan arkadaşlarımız bu bayrağı devralmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Türk Nöroloji Derneği’nin daha da güçlenmesi için birlikte çalışarak, derneğimizi daha da ileriye taşımayı amaçlıyoruz”

dedi.

Profesör Doktor Murat Terzi Kimdir ?

1976 yılında Trabzon’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Samsun İlkadım İlköğretim Okulu’nda, lise eğitimini Samsun 19 Mayıs Lisesi’nde tamamladı. Ekim 1994’de Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yüksek öğrenimine başladı. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 2000 yılında tıp fakültesi eğitimini, 2005 yılında nöroloji uzmanlık eğitimini ve 2022 yılında Klinik Sinir Bilimleri doktora eğitimini tamamladı

 • 14 Mart 2006 tarihinde Yardımcı Doçent,
 • 14 Mart 2012 tarihinde Doçent,
 • Mart 2018’de Profesör ünvanı aldı.
 • 2007-2008 yılları arasında Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde askerlik görevini yaptı.
 • 14 Mart 2006 tarihinden itibaren Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi
 • Haziran 2018 tarihindin itibaren Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Üniversitesi ve Tıp Fakültesinin eğitim, Ar-Ge ve proje geliştirme alanlarında farklı kurul ve komisyonlarında görevler aldı.

 • 2017 – 2020 yılları arasında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör danışmanlığı ve Klinik Araştırmalar Etik Kurul üyeliği görevi yaptı.
 • 2019 yılından itibaren Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı, 2016 yılından itibaren Ondokuz Mayıs Üniversitesi Lisansüstü Enstitüsünde Sinir Bilimleri Anabilim Dalı başkanlığı,
 • 2014 yılından itibaren Tıp Fakültesi Klinik Araştırmalar Birimi sorumluluğu ve Üniversite Eğitim Komisyonu üyeliği,
 • 2017 yılından itibaren Ondokuz Mayıs Üniversitesi Nöroimmünoloji Laboratuvar sorumluluğu görevlerini devam ettirmektedir.
 • 2020 yılınan itibaren Türk Nöroloji Derneği yönetim kurulunda yer almakta ve başkan yardımcısı görevine devam etmektedir.

Türkiye Multipl Skleroz Çalışma Grubu, Türkiye Nöroimmünoloji Çalışma Grubu, Türkiye Nörolojide Çevre Sağlığı ve Meslek Hastalıkları Çalışma Grubu ve Türkiye Yaşam Kalitesi Çalışma Grubu üyesidir. Uluslararası 50’nin üzerinde projede primer araştırıcı olarak görev almıştır. Başta multipl skleroz, nöroimmünoloji, yapay zeka ve nörobilim alanında olmak üzere çok sayıda yurtiçi, yurt dışı makale, kitap yazarlığı ve kitap bölüm yazarlığı ile ulusal ve uluslararası kongre ve bilimsel toplantılarda sunulmuş bildiride yer almış olup h indeksi 22’dir.

Nöroloji alanında tamamlanmış 4 uzmanlık tezinde, sinir bilimleri alanında tamamlanmış 20 yüksek lisans, 9 doktora tezinde danışman olarak görev almıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ankara İl Sağlık Döküntüyü Tanı ve Korkma Projesi

Ankara İl Sağlık “Döküntüyü Tanı ve Korkma” Projesi

YAPAY ZEKA

AMA Tarafından Yapılan Ankette Doktorlar Yapay Zeka İstemiyor !