içinde

sevdimsevdim

Necmettin Erbakan Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi tarafından ‘Dünya Hemşirelik Haftası’

Necmettin Erbakan Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi tarafından ‘Dünya Hemşirelik Haftası’
Necmettin Erbakan Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi tarafından ‘Dünya Hemşirelik Haftası’
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

NEÜ Tıp Fakültesi Asım Duman Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlik Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emel Ege’nin konuşmasıyla başladı.

Hemşirelik mesleğinde karşılaşılan zorluklar ve geliştirilmesi gereken noktalara değinen Dekan Ege, hemşirelik eğitiminin öneminden bahsederek, hemşirelik eğitiminin kalitesi için; fiziki altyapının yeterli olması, iyi donanımlı beceri laboratuvarları, yeterli sayı ve kalitede öğretim elemanı, klinik uygulama için yeterli saha olanakları, standart bir eğitim şeklinin mühim olduğunun altını çizdi. Akreditasyon sürecinde fakültede tüm bu koşulların oluşturulması için ciddi çabalar verildiğini, birçok iyileştirme yaptıklarını ve çalışmaların artarak devam edeceğini belirtti.NEÜ Hemşirelik Fakültesinin, 2018 yılında kurulan genç bir fakülte olmasına rağmen kısa sürede çok yol alındığını vurgulayan Dekan Prof. Dr. Emel Ege, bu süreci destekleyen NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu’ya ve rektörlük çalışanlarına, fakülte öğretim elemanlarına, idari personele ve öğrencilere teşekkürlerini iletti. Konuşmanın ardından akademik unvan alan öğretim üyelerine binişleri giydirildi.

2023 yılı hemşirelik bölümü akademik teşvik ödülleri, akademik performans ödülleri, öğretim üyeleri TÜBİTAK proje ödülleri, öğrenci ödüllerinin verilmesi, mezun mentor öğrencilere teşekkür belgelerinin takdimi ve devir teslim ile program sona erdi.

Kaynak: BBN

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ordu Şehir Hastanesi

Sözcü: 214 Devlet Hastanesi Yerine 18 Şehir Hastanesi, Müteahhitlerin Cebi Doldu !

Kahramanmaraş'ta Aile Hekimine Bıçaklı Saldırı An be An Görüntülendi!

Kahramanmaraş’ta Aile Hekimine Bıçaklı Saldırı An be An Görüntülendi!