içinde

Miras Kalan Mal Boşanmada Ortak Değil ! Emsal karar

mahkeme
mahkeme
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Bursa’da bir çiftin boşanma davasını ele alan Yargıtay, emsal sayılacak karara imza attı. Yüksek Mahkeme, miras olarak eşe kalan mal veya paranın ortak hesaba yatırılsa dahi kişisel olduğuna ve boşanma sırasında paylaşıma dahil edilemeyeceğine hükmetti.

Bursa’da şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmak için dava açan çiftin miras paylaşımıyla ilgili Yargıtay’dan emsal niteliğinde bir karar çıktı.

Şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmak için dava açan çift Bursa 4. Aile Mahkemesi kararıyla boşandı. Kararın kesinleşmesinin ardından davacı kadın, kendi babasından miras kalan ancak ayrıldığı eşiyle açtığı ortak hesaba yatırılan paranın kendisine ödenmesini istedi.

Eski eşinin, kendisine bilgi vermeden hesaptan yüklü miktarda para çektiğini anlatan kadın, bu paranın davalı tarafından sebebi bilinmeyecek şekilde harcandığını veya saklandığını savundu.

Kadın ortak hesaptan ve kredi kartlarından davalı tarafından yüklü miktarda para çekildiğinin sonradan tespit edildiğini, fazlaya ilişkin hakları saklı kalmak kaydıyla 138 bin TL’nin tahsilini talep etti.

Eski koca ise iddiaları kabul etmeyerek davanın reddini istedi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

doktor

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü hasta haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle dava edildi !

Diş Hekimi Gamze AKKUŞ İLGEZDİ

“Hpv Virüsünün Aşısını Ücretli ve Erişimi Zor Kılmak, İktidarın Halkına Ölümü Reva Görmesinden Başka Bir Şey Değil”