içinde

O da NeO da Ne

Memurlara Kira Yardımı Kanun teklifi AK Parti ve MHP’li vekillerin oylarıyla reddedildi !

şaşkın sağlık personeli 112acilfm
şaşkın sağlık personeli 112acilfm

CHP’li Süreyya Öneş Derici’nin, kamu çalışanlarına kira yardımı yapılmasına yönelik kanun teklifi, AK Parti ve MHP’lilerin oylarıyla TBMM Genel Kurulu’nda reddedildi.

Muğla Milletvekili Süreyya Öneş Derici, Kamu Konutları’ndan yararlanma hakkı olan devlet memurlarına kira yardımı yapılması amacıyla verdiği kanun teklifi hakkında konuştu.

Öneş Derici, özellikle yüksek nüfuslu şehirlerde görev yapan kamu görevlilerinin lojman yetersizliği sebebiyle kiralık konutlarda yaşamak zorunda kaldıklarını belirtti.

Ekonomik kriz ve büyük şehirlerde kontrolsüz şekilde artan kira bedelleri nedeniyle toplumun her kesiminde geçim sıkıntısı yaşandığını vurgulayan Derici, “Bu çerçevede, Kamu Konutları Kanunu kapsamında, konutların yetersizliği veya lojmanda oturma süresinin dolması sebebiyle konut kiralamak zorunda kalan kamu personeline kira yardımı yapılması, bu sorunu bir miktar çözebilir” ifadelerini kullandı.

‘GELİN DEVLETİMİZİN MEMURLARINA HEP BİRLİKTE NEFES OLALIM’

“Güvenlik güçleri görevlilerinin hak ettikleri yaşam standartlarına kavuşabilmeleri ve huzurla yaşayabilmeleri ülkemizin güvenliği için önemlidir”

diyen Derici, adaletimizin temelini oluşturan hukuk sistemimizi koruyan hâkim ve savcılar, cezaevlerinde çalışan görevlilerimiz, eğitimi emanet ettiğimiz öğretim görevlilerimiz, öğretmenlerimiz, burada zaman sıkıntısı sebebiyle teker teker bahsedemeyeceğimiz lojman hakkı olan ama kiraya çıkmak zorunda kalan tüm kamu görevlilerimizin barınma sorunlarını çözme konusunda destek vermek amacıyla bu kanun teklifinin hazırlandığını belirtti.

‘BU TEKLİF MİLLETİMİZİN REFAHINA KATKI SAĞLAYACAKTIR’

Memurlara verilecek bu desteğin onların yaşam standartlarını yükselteceğini ve motivasyonlarını artıracağını ve ülkemize daha iyi hizmet etmelerine olanak tanıyacağını belirten Öneş Derici “Unutulmamalıdır ki kamu personelinin yaşadığı sıkıntıları çözmek sadece onların değil, aynı zamanda milletimizin refahına da katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verdi.

Kanun teklifi AK Parti ve MHP’li vekillerin oylarıyla reddedildi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Erzincan'da 5Milyon Tonluk Siyanürün Toprağa Bırakılması !

Erzincan’da 5Milyon Tonluk Siyanürün Toprağa Bırakılması !

112acilfm sağlık bakanlığı haber

Sağlık Bakanlığı Mali Uygulamalar Rehberi Yayınlandı !