içinde

Masada Kazanılamayan Sağlık personeli Ekonomi Hakları Twetter’de TT OLUNCA Bugün Konuşulacak ! GÜNDEM

Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Mecliste grubu bulunan bütün partilerin ortak önergesi ile sağlık çalışanlarının tamamanı kapsayan bir zam düzenlemesi yapılacak.Önergenin imzaya açılma saati 11:00 olarak planlanıyor Meclis Genel Kurulunda önerge ile ilgili partilere 20,  önergede imzası olan milletveillerine isterlerse 10 ar dakika söz hakkı verilecek. 

Sendika, Bakanlık ve Meclis kaynaklarından edinilen bilgiye göre Sağlık Çalışanlarına verilecek zammın 1.000 tl nin üzerinden olduğuna dair duyumlar gelmektedir. Maliye ile Pazarlıklar sürüyor.

Öte yandan dün gece CUMHUR BAŞKANI sağlık personeline 1000TL ZAM Yapın gibi haberler çıkmıştı ve bazı siteler bu haberleri yayınlandı ancak daha net kesin bilgiler yayınlanmadı..Güncel bilgiler geldikçe sitemizde yer vereceğiz..

Öte Yandan Sendikalar İş Durdurma Ve iş Yavaşlatma Kararları Aldı !

Sağlık SEN BİR ÇOK İLDE Çalışanla Eylem Yaptı 
Sağlık SEN Antalya Sağlık Müdürlüğü önünde eylem yaptı

SES Türkiye Geneli Hastanelerde Zam Eylemi Yaptı

Sağlık Çalışanlarının doktorlara yapılan zammın ardından ayrımcılık yapıldığı söyleyerek ülke geneli ayağa kalktı İşte bazı eylem kareleri

Türk Sağlık Sen İşe Geç Gitme ve İş Bırakma Kararı Aldı
“Sağlık Bakanlığı önünde sağlık çalışanlarının haklı taleplerini dile getirdik” diyen Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, “Cuma işe 1 saat geç başlıyoruz, Pazartesi tüm Türkiye’de iş bırakıyoruz.” ifadelerini kullandı.
Sık sık haklı zam talepleri sloganlarla dile getirildi, ayrımcılığa ve adaletsizliğe alkışlarla ve ıslıklarla tepki gösterildi.
Basın açıklamasını gerçekleştiren Genel Başkanımız Önder Kahveci “Doktorlarımız zammı hak ediyorlar, yapılsın bir itirazımızda olamaz bizim itirazımız sağlık çalışanlarının bu artıştan kapsam dışında bırakılmasınadır. Çünkü tüm sağlık çalışanları ekonomik sıkıntı yaşamaktadır diyerek başladığı konuşmasında “Pandemide omuz omuza cephede savaş veren kahramanlar, Tüm zorluklara rağmen hiç yılmadan devletine ve milletine hizmet eden cefakarlar, Kısacası cefanın talipleri sağlık çalışanları, Bugün burada ayrımcılığı, Yaşadığımız ekonomik sorunların görmezden gelinmesini, Haksızlık yapılarak hekim dışı sağlık personeline zam verilmemesine tepki koymak için toplandık. Doktorlarımız zammı hak ediyorlar, yapılsın bir itirazımızda olamaz bizim itirazımız sağlık çalışanlarının bu artıştan kapsam dışında bırakılmasınadır. Çünkü tüm sağlık çalışanları ekonomik sıkıntı yaşamaktadır. Çünkü tüm sağlık çalışanlarının ücretleri erimiştir.” dedi

Haklı Talebimiz Tüm Çalışanlara Zam
Tüm sağlık meslek mensuplarının ücretlerinde artış yapılması gerektiğini kaydeden Genel Başkanımız Önder Kahveci: “Dün bir günde hem açıklanıp hem de TBMM’den geçirilen düzenleme eksiktir. Acil olarak yeniden değerlendirilmelidir. Tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinde artış yapılmalıdır. Lafa gelince sağlık hizmetleri ekip işidir, hepsini alkışlıyoruz demekle olmuyor. Külfette ortak oldukları gibi bir hak verilirken de adaletli davranılmalıdır. Çalışma barışını bozarak, Sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarını yok sayarak zamda adaletsizlik yaparak bir milim ilerleme sağlanmaz aksine sağlık hizmetlerine bu tür işler zarar verir.” şeklinde konuştu. 

Kazanana Kadar Mücadele Edeceğiz.

Genel Başkanımız Önder Kahveci haklarını alana kadar tüm sağlık çalışanları ile birlikte mücadeleyi sürdüreceklerini belirterek şöyle devam etti:
Türkiye Kamu-Sen olarak tüm kamu çalışanları için ek zam talep ettiğimiz ve bunu ısrarla vurguladığımız bir dönemde sağlık çalışanlarının arasında yapılacak bir ayrımı kabul etmemiz mümkün değildir.

Cuma İşe 1 saat Geç Başlıyoruz, Pazartesi Tüm Türkiye’de İş Bırakıyoruz.

Genel Başkanımız basın açıklamasının ardından yaptığı değerlendirmede açıklamayı yaparak tepkilerini ortaya koyduklarını belirterek “Tüm sağlık çalışanlarına zam yapılması, haksızlığın sonlandırılması için Sağlık Bakanlığı’na binlerce sağlık çalışanı ile haykırdık. Birlikte Mücadele edeceğiz, birlikte kazanacağız.  Bugün basın açıklamamızı yaptık, yarın tüm Türkiye’de işe 1 saat geç başlıyoruz. Pazartesi ise tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında iş bırakıyoruz. Haksızlığa karşı mücadelemiz hiç durmadı, durmayacak. Hep birlikte kazanacağız.” Dedi.

Sosyal Medyada Bizi Destekler Misiniz?

YOUTUBE     Kanalımız için     TIKLA
FACEBOOK   Sayfamız için      TIKLA
TWİTTER     Sayfamız için      TIKLA
İNSTAGRAM Sayfamız için      TIKLA
TELEGRAM   Kanalımız için      TIKLA
TikTok        Sayfamız için       TIKLA
ANDROİD    Uygulamamız için TIKLA

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Haluk Levent Zolgensma ilacı hakkında Sağlık Bakanına;Ne yapacağız şimdi?

Sağlık Personellerine Gençlerbirliği maçları ÜCRETSİZ !