içinde

Mardin Havalimanı’nın adının Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı olarak değiştirilecek

aziz sancar
aziz sancar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Mardin Derik Ovası Sulaması”, “Midyat-Nusaybin Yolu”, “Ömerli ve Dargeçit Doğalgaz Verme” ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katıldı.

Burada gündeme dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mardin Havlimanı’nın adının Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı olarak değiştirileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında

“Mardin Havalimanı’nın adını Mardin Aziz Sancar Havalimanı olarak değiştirelim dedik”

Cumhurbaşkanı Erdoğan

sözlerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra şöyle konuştu:

“Mardin Havalimanı’na 3 milyon yolcu kapasiteli yeni bir terminal binası yaptık. Bugün gönlümden şöyle bir şey geçti, ‘Mardin Havalimanı’nın adını Mardin Aziz Sancar Havalimanı olarak değiştirelim.’ dedik. Kabul edenler, kabul etmeyenler? İttifakla kabul edilmiştir. Mardin’in medarıiftiharı, Nobel ödüllü Profesör Doktor Aziz Sancar Hoca’mızın adı bundan sonra Mardin’e girerken Mardin Havalimanı’nın gönderinde de görülecek; Mardin Profesör Doktor Aziz Sancar Havalimanı.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mardin Havalimanı’nın adının Mardin Aziz Sancar Havalimanı olarak değiştirileceğini açıklamasının ardından havalimanı girişine yeni isminin bulunduğu afiş asıldı.

Ayrıca girişteki bir başka afişte ise

“Sayın Cumhurbaşkanımız DHMİ Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı’na hoş geldiniz”

yazısı yer aldı.

Erdoğan Mardin’deki konuşmasında daha sonra şunları söyledi:

“Sağlıkta 1124 yataklı 14 hastaneyle birlikte 36 sağlık tesisi inşa edip hizmetinize sunduk. Çevre ve şehircilikte, TOKİ eliyle toplam 8 bin 907 konutun inşasını tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettik, 690 konutun yapımı devam ediyor. Ayrıca son kampanyamızda Mardin’de 2 bin 550 konut da inşa edecek, vatandaşlarımıza 17 bin 500 altyapısı hazır müstakil ve müşterek arsa vereceğiz. Ulaştırmada Mardin’i kaç kilometreden aldık biliyor musunuz? 29 kilometreden devraldık ve bölünmüş yol uzunluğunu toplamda 272 kilometreye çıkardık. Karaman-Adana-Gaziantep Hızlı Tren Projemizi, inşallah Mardin’e kadar uzatıyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan


kaynak:odatv.com

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Anadolu Sağlık-Sen Ankara Şube Başkanı Muhammed KILIÇ

Sendika Şube Başkanı “Yüzde 2 Baraj” Olayını Detaylıca Açıkladı !

12 Yıllık Kanser Savaşına yenik düşen Hemşireye son görev..