içinde

sevdimsevdim

Manisa Şehir Hastanesi “Ayaktan Kemoterapi Ünitesi”

"AYAKTAN KEMOTERAPİ ÜNİTESİ” HAKKINDA BİLGİLENDİRDİLER
"AYAKTAN KEMOTERAPİ ÜNİTESİ” HAKKINDA BİLGİLENDİRDİLER

Manisa Şehir Hastanesi “Ayaktan Kemoterapi Ünitesi”nin işleyişi hakkında bilgilendirdi.

Manisa Şehir Hastanesi tarafından Tıbbi Onkoloji Hekimi Serkan Menekşe, Ayaktan Kemoterapi Sorumlusu Gülşen Kocademir, Ünitede Ayaktan Kemoterapi Hemşiresi yapan Arife Eceoğlu ve ünitede tedavi gören bir hastanın “Ayaktan Kemoterapi Ünitesi” işleyiş ve tanıtımı üzerine açıklamalarına yer verilen bilgilendirme yapıldı.

Konu üzerine Tıbbi Onkoloji Hekimi Serkan Menekşe “Ayaktan Kemoterapi Ünitesi” üzerine konuşmasında;

“5 yıldır ünitemizde onkoloji hastalarına takip tedavi ve kemoterapi hizmetlerini sunmaktayız. Ayaktan Kemoterapi Ünitemizde 4 hekim yaklaşık günlük 150-200 hastanın takip, değerlendirme ve tedavisini uygulamaktadır. Ayaktan ve yatan hasta şeklinde tedaviler verilmektedir. Bu tedavileri verirken hastaların takip tedavi esnasında oluşabilecek olumsuzlukları, tedavi süreçleri içerisindeki görüntüleme ve kan tahlilleri ile hastaların değerlendirilmesi kısa ve uzun dönem takip ve tedaviler planlanmakta ve değerlendirilmektedir. Hastanemizde, kan sonuçlarını ya da tedavisini bekleyen ayaktan kemoterapi hastalarımız ve yakınları için bekleme salonları bulunmaktadır. Poliklinik hizmetlerimiz 5 gün boyunca devam etmektedir. Hastalar geldiklerinde; ilk teşhis, sonraki takip ve tedavi planlanması süreciyle ilgili kemoterapi dahil tüm bilgilendirmeler hususu bizler tarafından yürütülmektedir. Kanser hastası tedaviden korkmamalıdır. Tedavi olmaktan kaçınmadan bu işin üstesinden gelebileceği doğrultuda hekim arkadaşlarımızdan destek bilgilerini alarak hareket etmenizi öneririz.”

dedi.

Ayaktan Kemoterapi Sorumlusu Gülşen Kocademir ise yaptığı açıklamada;

“Ayaktan kemoterapi ünitesinde 9 hemşire görev yapmaktadır. Özverili ve güzel bir ekiple çalışmaktayız. Memnuniyet oranımız çok yüksek. Ünitemizde 26 koltuğumuz var. Günlük ortalama hastaya hizmet veriyoruz. Sabah 8.00 da hastalarımız gelir. Günübirlik tedavi alacak hastalarımız kanlarını verirler, kan sonuçlarından sonra hekimi bu sonuçları değerlendirir. 5 yıllık süreç içerisinde toplamda 33 bin 695 hastamıza kemoterapi hizmeti uygulanmıştır. Manisa merkez ilçeleri ve bunun dışında çevre illerden de çok fazla hasta kabulümüz olmaktadır.”

ifadelerini kullandı.

Ünitede Ayaktan Kemoterapi Hemşiresi olarak görev yapan Arife Eceoğlu’ysa yaptığı açıklamada;

“O hastaların bize olan ihtiyaçları, yani bir gülümsemenin hayatı nasıl değiştirdiği, hoş geldin nasılsın teyzecim demek onlara o kadar büyük bir moral ki onları öyle gördükçe buraya gelirken daha bir iş aşkıyla geliyorsunuz. Onların çünkü size ihtiyacı var. İyi ki varız diyorum ve onlar hep iyi olsun. Tabi bize muhtaç olmasınlar çok isteriz fakat herhangi bir zor durumlarında da her zaman onlarlayız.”

ifadelerine yer verdi.

Ayaktan Kemoterapi Ünitesinde tedavi gören bir hasta ise Şehir Hastanesindeki “Ayaktan Kemoterapi Ünitesi”ndeki çalışmalar üzerinde yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi;

“Ben 8 yıldır meme kanseriyim. 8 yıldır tedavi görüyorum. Doktorlarımızdan olsun, çalışan onkoloji ekiplerimizden olsun, hemşerilerimizden hepsinden ben çok memnunum. Geldiğimde buraya ailem gibi hissediyorum artık.”

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Doktor Bülent Cihantimur ve Eşi Yazar Eylem Tok Hakkında İddialar !

Doktor Bülent Cihantimur ve Eşi Yazar Eylem Tok Hakkında İddialar !

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyaz Önlük Giyme Töreni Gerçekleştirildi !

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyaz Önlük Giyme Töreni Gerçekleştirildi !